Буфон подобри рекорда за най-много минути с екипа на "Ювентус"

Буфон вече има 48 885 минути за "старата госпожа"

Джанлуиджи Буфон стана футболистът с най-много изиграни минути в историята на "Ювентус".

37-годишният вратар подобри рекорда на Алесандро дел Пиеро, след като покачи сметката си на 48 885 минути след снощното нулево равенство с "Борусия" (Мьонхенгладбах).

Дел Пиеро имаше 48 867 минути с бяло-черната фланелка. Неговият рекорд падна в 73-ата минута на двубоя в Торино.

"Задминах постижението на Дел Пиеро, но предпочитам да бяхме спечелили, за да зарадваме нашите фенове", коментира след двубоя разочарованият Буфон.

"Ювентус" все пак записа 15-а поредна домакинска среща без поражение в турнира и продължава да води в групата си със седем точки от три мача.

"Създадохме положения, но само няколко бяха чисти и ние за съжаление пропуснахме всичко. В някои ситуации играчите ми действаха малко егоистично, а в други допускаха грешки при последното подаване. Честно казано, съм ядосан, защото в този мач трябваше да играем по-концентрирано в последната третина", коментира треньорът на "Ювентус" Максимилиано Алегри.

Според него същото се е случило и през уикенда срещу "Интер" (0:0). "Позитивното е, че не допускаме гол втори пореден мач. Но твърде много грешим при последната топка. Ядосан съм от начина, по който пропиляваме тези шансове", каза още той.