Десет от десет за "Байерн" в Бундеслигата, Робен се завърна с гол

Робен се завърна след двумесечно отсъствие заради контузия

Байерн" продължи безпроблемния си ход към четвърта поредна титла в Бундеслигата, след като разгроми гостуващия "Кьолн" с 4:0. Баварците записаха десета победа от десет мача и водят убедително в класирането с максимален актив от 30 точки и голова разлика 33:4.

Ариен Робен се завръна след двумесечно отсъствие заради контузия, за да открие резултата. Роберт Левандовски и Томас Мюлер вкараха поредните си голове през сезона, а другото попадение беше дело на Артуро Видал.

Шампионите постигнаха своята победа №1000 в Бундеслигата като стават първият отбор в подобно постижение.

Робен и Мюлер имаха първите възможности за отбелязване на гол, но ударите им бяха спасени Тимо Хорн. След това рикоширал изстрел на Дъглас Коща едва не влетя във вратата, а Левандовски пропусна да вкара с глава.

Завърнаият се след контуия Робен все пак даде старт на разгромна срещу "Кьолн" в 36-ата минута. Мюлер не успя да засече топката след центриране отдясно, но тя се върна назад и холандецът спокойно я прати в далечния ъгъл от границата на вратарското поле.

Четири минути по-късно "Байерн" удвои след страхотен пробив на Кингсли Коман. Взетият под наем от "Ювентус" футболист тръгна от лявото крило и стигна до аутлинията в наказателното поле, след което върна назад и Видал с мощен изстрел в долния десен ъгъл направи 2:0.

В 62-ата минута дойде време за поредното попадение на Левандовски. Полският национал вкара с глава след центриране от свободен удар на Коща. Левандовски вече има 17 гола в 14 мача от началото на сезона.

В 77-ата минута полякът беше фаулиран в наказателното поле и Мюлер вкара 12-ото си попадение в 14 срещу през сезона.

Шампионите вече имат десет точки аванс пред втория "Борусия" (Дортмунд), който в неделя посреща последния в класирането "Аугсбург".

Успехът на "Байерн" беше един от едва двата домакински днес. Другият беше постигнат от "Байер" (Леверкузен) срещу "Щутгарт" с 4:3. "Аспирините" изоставаха с 1:3 до 70-ата минута, но направиха обрат и се изкачиха на пето мято със 17 точки.

Вицешампионът "Волфсбург" измъкна минимална победа с 1:0 при гостуването на новака "Дармщад" и събра 18 точки, които му отреждат четвъртата позиция.

В другите два мача, които се играха по същото време, "Айнтрахт" спечели с 2:1 срещу "Хановер", а "Вердер" се наложи с 3:1 над "Майнц".