"Байерн" детронира с лекота "Волфсбург" за купата

"Байерн" свали "вълците" от върха в турнира след победа с 3:1 като гост

Байерн" се класира с лекота за осминафиналите за Купата на Германия. Баварците победиха с 3:1 настоящия носител на отличието "Волфсбург".

Воденият от Хосеп Гуардиола отбор изигра много силно първо полувреме, след което си подпечата успеха. Дъглас Коста откри резултата, а до 34-ата минута Томас Мюлер вкара още два гола.

В края на срещата "вълците" стигнаха до почетно попадение чрез Андре Шурле.

Намиращият се в отлична форма състав на "Байерн" поведе в 15-ата минута. Тогава Коста отправи много красив удар от около 17 метра и даде преднина на отбора си.

Пет по-късно след серия изстрели към вратата на "вълците" топката попадна в Мюлер. С добре насочен диагонален удар по земя той удвои. Германският нападател беше точен и в 34-ата минута. Давид Алаба центрира от ляво и от воле Мюлер засече във вратата за 3:0.

След почивката "Байерн" намали темпото, но не позволи на съперника си да стигне до нещо повече от почетно попадение. Вкара го Шурле в последните секунди на мача.

Изненадата дойде от "Ерцгебирге Ауе". Воденият от Павел Дочев отбор от третото ниво на футбола, се наложи с 1:0 срещу елитния "Айнтрахт".