"Байер" и "Борусия" (Д) взеха разгромни победи за купата, "Шалке" отпадна

"Байер" вкара шест безответни гола на четвъртодивизионния

Байер" (Леверкузен) и "Борусия" (Дортмунд) постигнаха най-убедителните победи във втория кръг на Купата на Германия.

"Аспирините" спечелиха с 6:0 като гост на четвъртодивизионния "Виктория" (Кьолн), а жълто-черните разбиха втородивизионния "Падерборн" със 7:1 у дома.

В Дортмунд гостите изненадващо откриха резултата в 21-ата минута с гол на Сърджан Лакич, но още до почивката домакините вкараха три безотвени попадения чрез Адриан Рамос, Гонсало Кастро и Шинджи Кагава.

Десет минути след почивката Илкай Гюндоган направи 4:1 от дузпа, а три по-късно Кастро се разписа за втори път в мача. Между 87-ата и 89-ата минута Лукаш Пишчек и Хенрих Мхитарян доведоха двубоя до разгром.

"Борусия" победи "Падерборн" със 7:1

В Кьолн "Байер" поведе още в 15-ата минута с попадение на Юлиян Брант, а двайсет минути по-късно Карим Белараби удвои. Хавиер Ернандес затвърди добрата си форма с голове в 38-ата и 55-ата минута.

Девет преди края на редовното време Щефан Кислинг, който замени Ернандес, направи 5:0, а само две по-късно друга резерва - 21-годишният украинец Владлен Юрченко, оформи крайния резултат.

"Гладбах" сложи край на амбициите на "Шалке" в Купата на Германия

Третият в Бундеслигата "Шалке" пък стана най-високопоставената жертва, след като загуби като домакин с 0:2 от "Борусия" (Мьонхенгладбах) в най-интригуващия сблъсък от втория кръг.

Гостите нанесоха своя удар в края на първото и началото на второто полувреме. Ларс Щиндл откри резултата две минути преди почивката, а осем след подновяването на играта Торган Азар отбеляза второто попадение.

За третия кръг се класираха: "Ерцгебирге" (Ауе), "Херта", "Мюнхен 1860", "Нюрнберг", "Унтерхахинг", "Дармщад", "Бохум", "Байерн" (Мюнхен), "Байер" (Леверкузен), "Хайденхайм", "Борусия" (Дортмунд), "Аугсбург", "Щутгарт", "Айнтрахт" (Брауншвайг), "Борусия" (Мьонхенгладбах), "Вердер".