Походът на "Байерн" в Бундеслигата спря във Франкфурт

Разочарованите футболисти на "Байерн" поздравяват совите фенове във Франкфурт

След рекордните десет поредни победи от началото на сезона, серията на "Байерн" (Мюнхен) спря.

"Айнтрахт" (Франкфурт) направи това, което не успяха отбори като "Волфсбург" и "Борусия" (Дортмунд) и открадна първите точки от шампионите. Двата отбора завършиха 0:0 на "Комерцбанк арена" в първия двубой от 11-ия кръг на Бундеслигата.

Въпреки игра цял мач в защита, "Айнтрахт" показа невероятно добра дисциплина и се възползва максимално от нетолкова свежата игра на гостите. Хората на Пеп Гуардиола постигнаха обичайните си 68% притежание на топката, но отправиха твърде малко удари към вратата на Лукас Храдецки.

"Айнтрахт", който имаше само една загуба в последните 15 домакинства, рядко поглеждаше към вратата на Мануел Нойер. Все пак "орлите" имаха една-две възможности през второто полувреме, но не се възползваха.

Дъглас Коста направи слаб мач за "Байерн", който атакуваше с целия си наличен полеви състав. Роберт Левандовски имаше само едно добро положение, но не уцели вратата. В останалата част от двубоя полякът беше неутрализиран от централния защитник Карлос Самбрано.

"Байерн" продължава да е безпроблемно лидер в класирането с 31 точки, докато "Айнтрахт" вече има 13 и временно се изкачи на 11-о място.