"Волфсбург" излезе трети в Бундеслигата

Дитер Хекинг и неговият отбор постигнаха трудна победа

Вицешампионът "Волфсбург" се изкачи на трето място в класирането на Бундеслигата след победа в дербито на кръга срещу "Байер" (Леверкузен) с 2:1.

Двата отбора направиха напрегнат мач, в който и съдията Мануел Грефе имаше принос за крайния резултат. С този успех "вълците" изпревариха "Шалке" и изостават с пет точки от втория "Борусия" (Дортмунд). "Байер" е седми.

Домакините откриха резултата в 34-ата минута, когато съдиите не зачетоха засада при подаването на Андре Шюрле към Виейриня, тъй като беше трудно да се прецени дали с топката не играе полузащитникът на гостите Кевин Кампъл.

В суматохата Виейриня центрира пред вратата, където Никлас Бендтнер реализира втория си гол за сезона и първия като титуляр за "Волфсбург". След гола спортният директор на "Байер" Руди Фьолер слез от ложите край страничната линия, за да се разправя с четвъртия съдия.

"Байер" изравни резултата след шест минути чрез набиращия скорост Хавиер Ернандес. Той получи центриране от Кристоф Крамер на два метра пред вратата и безпроблемно насочи топката с глава в мрежата.

През второто полувреме съдията Грефе не даде дузпа за "Волфсбург" за очевидно нарушение на вратаря на гостите Бернд Лено, което изглеждаше като компенсация за грешката по-рано. Това предизвика гнева на другия спортен директор Клаус Алофс.

Все пак "вълците", които нямаха загуба от 27 мача като домакини в първенството, стигнаха до успеха в 77-ата минута. Левият бранител Рикардо Родригес отправи силен удар, който беше избит трудно от Лено. Топката попадна в току-що влезлия в игра нападател Бас Дост, който подаде на Юлиян Дракслер и халфът само подложи крака си, за да вкара.