България взе 3 титли и 7 медала от световното по лека атлетика за хора с увреждания

Стела Енева взе злато и сребро от шампионата в Катар

България се нареди на 20-о място в крайното класиране по медали на световното първенство по лека атлетика за хора с увреждания в Доха. Българските спортисти завоюваха три титли и общо седем медала, от които един сребърен и три бронзови.

Стела Енева взе злато на гюле и сребро на диск в категория F57, Мустафа Юсеинов стана шампион на копие в категория F55, а Ружди Ружди триумфира на гюле с категория F55.

Бронзови медали на гюле в категория F55 и на копие в категория F56 завоюва Даниела Тодорова, а трети на диск в категория F42 завърши Дечко Овчаров.

Представителите на Китай, които бяха с най-многобройната група от 79 спортисти, завършиха на първо място в класирането по медали с 41 златни, 26 сребърни и 18 бронзови.

Атлетите на Русия останаха втори с 24 златни, 21 сребърни и 24 бронзови, а състезателите от САЩ са трети с 13 златни, 16 сребърни и 10 бронзови.

Общо 1230 лекоатлети с увреждания, 803 мъже и 427 жени, се състезаваха в 212 дисциплини на шампионата.