"Барселона" загря за "Ел Класико" с победа, Неймар вкара шедьовър

Неймар бе звездата на вечерта

Барселона" спечели убедителна домакинска победа с 3:0 срещу "Виляреал в мач от 11-ия кръг на Примера дивисион. Това е и последният официален двубой на каталунците преди дербито с "Реал" (Мадрид" на 21 ноември.

Трите попадения паднаха след почивката и бяха дело на Неймар в 60-ата и 85-ата и на Луис Суарес в 70-ата от дузпа, която бе свирена за нарушение срещу бразилеца. Той даде и заявка за най-красив гол на сезона с второто си попадения в двубоя, което вкара по невероятен начин.

С успеха тимът на Луис Енрике събра 27 точки на върха в класирането, с три повече от "Реал", който все още не е изиграл мача си от кръга.

Интересен детайл преди началото на двубоя бе, че съдията Клос Гомес забрани на Неймар да носи своята лента на главата. През първото полувреме "Барселона" владееше повече топката и играеше в познатия си стил, докато "Виляреал" заложи на висока преса и компактна игра в защита. Това доведе до много положения за каталунците, но те не успяха да вкарат нито едно от тях.

След почивката това обаче се промени. Втората част започна с лют скандал между играчите на "Барселона" и главния съдия заради неотсъдено нарушение срещу Неймар. В крайна сметка Клос Гомес извади жълти картони бразилеца и неговия съотборник Луис Суарес.

Логичното все пак се случи и каталунците откриха резултата в 60-ата минута. След светкавична Серхио Бускетс изведе Неймар сам срещу вратаря и южноамериканецът хладнокръвно реализира за 1:0.
Неймар бе в основата и на втория гол, след като спечели дузпа, която бе реализирана от Луис Суарес в 70-ата минута.

В 85-ата минута Неймар подпечата победата на своя тим с изключително красиво попадение. Суарес нахлу по лявото крило, центрира в наказателното поле към бразилския нападател, който прехвърли със завъртане защитник на "Виляреал", завъртя се и преди топката да е паднала на земята, я прати в мрежата.