Анди Мъри стартира с двусетова победа срещу Ферер на финалите в Лондон

Мъри зарадва лондонската публика с победа

Представителят на домакините Анди Мъри започна с победа участието си на финалния турнир на АТР в Лондон.

Британецът се наложи в два сета с 6:4, 6:4 над Давид Ферер за 1.32 часа игра в първия мач от група "Илия Настасе".

Двамата тенисисти изиграха оспорван мач, като и двамата записаха еднакъв брой непредизвикани грешки - по 24, но световният №2 бе по-добър във всички останали показатели. Той спечели 80% от първите си подавания и 65% от вторите срещу съответно 74% и 41% за испанеца.

Световният №7 Ферер допусна цели осем двойни грешки и не направи нито един ас, докато Мъри реализира четири директни точки от сервис. Шотландецът записа и повече печеливши удари - 23 на 14, и проби при три от осемте си възможности в мача. Ферер пък стигна само до две точки за пробив и реализира едната.

Мачът започна равностойно и двамата тенисисти без особени проблеми взимаха подаванията си до осмия гейм. В него Мъри имаше три възможности за пробив, но съперникът му спаси и трите. При 5:4 за шотландеца обаче, Ферер се пропука и допусна пробив, с който загуби и сета.

Втората част започна обнадеждаващо за испанеца и той проби на нула още в първия гейм, след което затвърди преднината с успешно свое подаване. В шестия гейм на частта Мъри изравни с втория си пробив в мача. Последва нова размяна на геймове, но в десетия шотландецът отново направи решаващ пробив, с който затвори мача.

По-късно днес в другия мач от групата един срещу друг се изправят Стан Вавринка и Рафаел Надал.