"Филаделфия" допусна 11-а поредна загуба в НБА

Филаделфия 76ърс" продължи кошмарния си старт на сезона след 11-а поредно поражение. "Сиксърс" загубиха с 86:92 при домакинството на "Далас маверикс" и остават единственият отбор без победа в Националната баскетболна асоциация (НБА).

Дирк Новицки беше най-резултатен за победителите с 21 точки, а Чандлър Парсънс изигра най-силния си мач от началото на сезона и вкара 20 точки за 20 минути, след като не пропусна нито един от седемте си опита за две точки и не сбърка от наказателната линия.

За "Филаделфия" Джалил Окафор завърши с 19 точки и 11 борби, а Нерленс Ноел също записа дабъл-дабъл - 12 точки и 12 борби. Със същия точков актив приключи Холис Томпсън, а по 13 реализираха Джерами Грант и Ти Джей Маконъл.

"Сиксърс" започнаха слабо мача и изостанаха с 13 точки след първата част - 15:28. В началото на втората пасивът им дори достигна 19 точки, но след това те се събудиха и започнаха да стопяват разлика. На почивката беше намалена само на пет точки - 44:49.

През второто полувреме "Филаделфия" продължи да съкращава изоставането си, а 7:50 минути преди края на двубоя за първи път в мача поведе - 76:75. Нерленс Ноел задържаше крехкия аванс на домакините до 82:81 при оставащи по-малко от три минути и половина.

"Далас" обаче отговори със серия от 9:2 в следващите 100 секунди, след като Новицки вкара седем от тях. Тексаскят тим поведе с 90:84, което сложи точка на спора. "Далас" записа седма победа от 11 мача и се изкачи на третото място в Западната конференция.

"Маверикс" изостават само от безкомпромисния лидер "Голдън стейт уориърс", който има 11 победи от 11 мача, и от "Сан Антонио спърс", който през изминалата нощ се наложи над "Портланд трейл блейзърс" с 93:80 и увеличи баланса си на осем победи и две загуби.

В същото време "Чикаго булс" излезе втори в Източната конференция, след като победи драматично гостуващия "Индиана пейсърс" с 96:95. В герой за домакините се превърна Джими Бътлър, който в последната секунда блокира изстрел на Пол Джордж.

Дерик Роуз пък беше най-резултатен за домакините с 23 точки при 50% успеваемост в стрелбата от игра. Той обаче трябваше да напусне игрището шест минути преди края на двубоя, след като получи травма в глезена.

"Глезенът ми е малко наранен, но съм щастлив, че няма нищо счупено или скъсано. Ще се оправя", каза след мача играещият с маска на лицето Роуз, който за пореден път изправи на крака феновете и щаба на "Чикаго".

Бътлър вкара 17 точки за седмия успех от десет мача на "биковете". Дъг Мадърмът се включи с 11 точки от пейката, а Пау Гасол беше лидерът под коша с 13 борби.

За "Индиана" Джордж завърши с 26 точки, Монта Елис добави 20, а Си Джей Майлс реализира 19, но това се оказа недостатъчно за успеха. "Пешеходците" допуснаха пето поражение от 11 мача и са седми на Изток. Лидер в конференцията е "Кливлънд кавалиърс" с осем победи и две загуби.