Вавринка остана в борбата за полуфиналите в Лондон

Вавринка ще играе за класиране напред срещу Рафаел Надал в третия кръг

Стан Вавринка запази шансовете си за класиране на полуфиналите на заключителния турнир на АТР в Лондон, след като записа първата си победа.

В мач от втория кръг от група "Илия Настасе" швейцарецът се наложи над Давид Ферер със 7:5, 6:2 след 1.35 часа игра.

Така той вече има победа и загуба, докато испанският тенисист и в предишния кръг загуби от Анди Мъри. В другия мач от групата по-рано днес Рафаел Надал победи Мъри в два сета.

Вавринка имаше пълно превъзходство и спечели, както повече точки след първи сервис - 67% срещу 61%, така и при втори - 76% на 41%. Ферер само един път стигна до възможност за пробив и я реализира. Швейцарецът направи повече непредизвикани грешки от съперника си, но завърши с 34 печеливши удара срещу само 10 на Ферер.

Мачът започна с размяна на сервис геймове до четвъртия гейм, когато Ферер проби за 3:1. Той задържа преднината си до 5:3, след което Вавринка проби два пъти и спечели следващите четири гейма, за да затвори частта със 7:5.

Във втория сет Вавринка бе безкомпромисен и проби още в първия гейм, след което стигна до преднина от 3:1. Последва нов пробив на швейцареца и той стигна до 5:2. При свой сервис той сложи точка на спора, реализирайки третия си мачбол.