"Байерн" се затрудни, но взе своето и срещу "Шалке"

Хави Мартинес ликува, след като вкара за 2:1 срещу "Шалке". Това е първият му гол от май 2013 г.

Лидерът в Бундеслигата "Байерн" (Мюнхен) продължи победния си ход и при гостуването на "Шалке 04". Шампионите се наложиха 3:1, но за разлика от други мачове срещнаха по-организирана и сериозна съпротива.

Домакините дълго време държаха резултата равен, но баварците дочакаха своя момент в 69-ата минута, за да поведат в резултата и да спечелят 12-ия си мач от 13 кръга. С този успех те увеличиха преднината пред втория "Борусия" (Дортмунд) на осем точки.

Дейвид Алаба откри за "Байерн" още в деветата минута, когато негов удар рикушира в крака на Леон Горецка и попадна в незащитена зона на вратата на "Шалке".

Домакините обаче успяха да изравнят осем минути по-късно, когато след контраатака Макс Майер реши да опита късмета си от около 18 метра и изненада Мануел Нойер с хубав удар в далечния ъгъл.

Този гол върна самочувствието на кралскосините и те успяха да се върнат към първоначалния план да играят защитно с петима души в отбраната и четирима пред тях.

Планът им работеше добре, докато в 69-ата минута Ариен Робен не центрира в наказателното поле и не намери там изникналия централен защитник Хави Мартинес. Испанецът се извиси между двама бранители на "Шалке" и реализира с глава за 2:1.

Томас Мюлер оформи крайния резултат в 92-ата минута. Той използва отворилите се пространства в отбраната на домакините и вкара 12-ия си гол през сезона.

"Шалке" вече има седем мача без победа във всички турнири, а с тази загуба остана на седмо място в класирането.

По-рано днес "Волфсбург" победи с 6:0 "Вердер" в дербито на севера, за да се доближи на пет точки от "Борусия" (Дортмунд). Макс Крузе вкара два от головете за вълците, които имат две точки преднина пред четвъртия "Борусия" (Мьонхенгладбах).

"Жребчетата" спечелиха трудно с 2:1 срещу "Хановер" и продължават да имат само едно равенство след треньорската смяна и идването на Андре Шуберт преди осем кръга.

Хавиер Ернандес-Чичарито вкара два гола за успеха на "Байер" (Леверкузен) с 3:1 като гост на "Айнтрахт" (Франкфурт) и вече има попадения в седем поредни мача във всички турнири. "Байер" е шест в класирането.