"Байер" взе ценна точка срещу БАТЕ като гост

Байер" (Леверкузен) спечели важна точка при гостуването си на БАТЕ в Шампионската лига. Двата състава завършиха 1:1 в среща от петия кръг в груповата фаза.

Германците събраха пет точки и преди изиграването на мача "Барселона" - "Рома" са втори. "Вълците" имат същия актив, а БАТЕ е последен с четири.

В другия ранен двубой "Зенит" продължи безгрешния си поход. Руснаците се наложиха с 2:0 срещу "Валенсия" и вече имат пет победи от пет мача.

"Зенит" има 15 точки, а "Валенсия" остава с шест. "Гент" и "Лион" са съответно с четири и една преди двубоя помежду си.

БАТЕ поведе още в 72-ата секунда. Тогава Гордейчук получи вляво, излъга защитник и стреля по земята, а Лено допусна груба грешка и топката влезе във вратата му.

"Байер" взе инициативата и започна да атакува. В края на първото полувреме германците поискаха дузпа за нарушение срещу Хавиер Ернандес, но такава не беше дадена.

В 68-ата минута "Байер" преодоля защитата на съперника си. Мехмеди получи технично подаване отдясно и прехвърли вратаря на БАТЕ за 1:1.

В Санкт Петербург "Зенит" поведе в 15-ата минута. Дзюба подаде на границата на наказателното поле към Олег Шатов, който преодоля Доменек.

В 74-ата Дзюба се възползва от грешка в защитата на "Валенсия" и направи 2:0. Малко след това защитникът на испанците Рубен Весо получи червен картон за грубо влизане срещу Шатов.