"Арсенал" си остави вратичка в Шампионската лига след 3:0 срещу "Динамо" (Загреб)

"Арсенал" се нуждае от победа срещу "Олимпиакос" в Гърция

Арсенал" спечели задължителната победа срещу "Динамо" (Загреб) и съхрани възможностите си за продължаване в Шампионската лига. Англичаните се наложиха с 3:0 в Лондон.

Водачът в групата "Байерн" подпомогна отбора на Арсен Венгер с победата си с 4:0 срещу "Олимпиакос". Германците са първи с 12 точки преди последния кръг.

Гърците са втори с девет, а "Арсенал" има шест преди решителния мач помежду им. В Гърция "топчиите" трябва да спечелят, като заличат загубата си с 2:3 на "Емиратс", за да могат да изместят "Олимпиакос" и да стигнат фазата на преките елиминации.

Другият представител на Висшата лига - "Челси", също направи важна стъпка. Сините биха с 4:0 "Макаби" в Тел Авив и с десет точки излязоха на върха в група G. Със същия актив е и "Порто", който в последния кръг гостува на "Стамфорд бридж".

"Драконите" отстъпиха с 0:2 от "Динамо" (Киев), като украинците вече са с осем точки. Последният "Макаби", чийто треньор е Славиша Йоканович, е без точки и с голова разлика 1:15.

На "Емиратс" "Арсенал" поведе в 28-ата минута с гола на Месут Йозил. Германският национал вкара с глава след центриране на Алексис Санчес. Четири по-късно Начо Монреал използва грешка в защитата на хърватите, влезе в наказателното поле и пусна на Санчес, който удвои.

След почивката лондончани вкараха още един гол. Джоел Кемпбъл направи хубав пробив отдясно и пусна извеждащо подаване към Санчес, който излъга вратаря Едуардо и прати топката във вратата.

"Байерн" изигра мача с "Олимпиакос" в своя стил. Още в 20-ата минута резултатът вече беше 3:0. В седмата минута Жером Боатенг стреля силно от разстояние, вратарят Роберто Хименес изби, но Дъглас Коста пое и вкара.

В 16-ата Коман пробва мощен удар, но улучи съотборника си Роберт Левандовски. Полският национал имаше късмет, че топката остана в него и прати топката във вратата за 2:0. Малко по-късно Ариен Робен от малък ъгъл пусна към Томас Мюлер, който отблизо вкара.

"Байерн" остана с човек по-малко в 51-ата минута заради червения картон на Холгер Бадщубер. Въпреки това в 69-ата Коман увеличи преднината на отбора си, като се разписа с глава.

"Челси" постигна изразителна победа в Израел. В 20-ата минута Кейхил вкара отблизо след разбъркване след ъглов удар. Малко преди почивката Бен Хаим получи червен картон за груб фаул.

Сините увеличиха преднината си в 73-ата, когато Вилиан вкара от фаул. Четири по-късно след много добро центриране от ляво Оскар засече с глава за 3:0. В последните секунди дойде и четвъртият гол, дело на Зума, който вкара с глава след ъглов удар.