"Манчестър сити" взе трудна победа и чака на върха развръзката от дербито на кръга

"Гражданите" ще чакат с нетърпение развръзката от мача между "Лестър" и градския съперник "Манчестър сити"

Манчестър сити" постигна важна домакинска победа с 3:1 над "Саутхемптън" и така поне временно излезе на върха в английското първенство.

"Гражданите" събраха 29 точки и така изпревариха "Лестър", който има една по-малко, и градския си съперник "Манчестър юнайтед", който е с 27. Вторият и третият в подреждането обаче имат мач помежду си по-късно днес.

Кевин де Бройне и Фабиан Делф в самото начало на двубоя дадоха комфортна преднина на домакините, след което последва отпускане в редиците им. Това позволи на Шейн Лонг да намали изоставането, след което "светците" направиха няколко непростими пропуска, преди Александър Коларов да сложи точка на спора с трето попадение за "гражданите".

Мачът започна по най-добрия начин за възпитаниците на Мануел Пелегрини и те заложиха на дълбока преса от първия съдийски сигнал. В деветата минута след страхотен пробив на Рахийм Стърлинг и грешка в защитата на "Саутхемптън" се стигна до центриране от аутлинията. Успоредният пас намери непокрития Кевин де Бройне и той без особени трудности откри резултата.

В 20-ата минута след хубава атака на домакините топката стигна до Фабиан Делф пред наказателното поле. той стреля силно, топката рикошира в крак на защитник и излъга стража, преди да се спре в мрежата.

Последвалото отпускане можеше да излезе скъпо на небесносините, след като само две минути по-късно Шейн Лонг удари греда. Четири минути след почивката той все пак върна тима си в мача след изстрел с глава от вратарското поле при центриране.

"Саутхемптън" продължи да е по-активният тим, а най-чистото положение за тима дойде в 62-ата минута. Душан Тадич се озова сам срещу вратаря него и се опита да го прехвърли, но той успя да избие. При добавката Шейн Лонг стреля на сантиметри от страничната греда, но гол така и не падна.

"Гражданите" все пак се събудиха и в 69-ата минута сложиха точка на спора с попадение на Коларов. Стърлинг нахлу в наказателното поле, намери Вилфрид Бони, който с пета отклони към Де Бройне надясно. Белгиецът центрира към левия фланг, а там, абсолютно сам, за Коларов не бе проблем да вкара.

До края "светците" имаха още няколко положения, но до нови голове не се стигна и така "Сити" си тръгна с три точки.