"Лестър" и "Юнайтед" не излъчиха победител в битката за върха, Варди влезе в историята

Интригата на върха в класирането в Англия става все по-голяма

Лестър" и "Манчестър юнайтед" не успяха да излъчат победител в дербито на 14-ия кръг в английската Висша лига и завършиха 1:1.

Със спечелената точка "лисиците" събраха 29 точки, колкото има и лидерът "Манчестър сити", но с по-добри показатели. "Червените дяволи" пък са на една зад двата отбора и заемат третото място.

Двубоят ще се запомни с историческото попадение на нападателя на домакините Джеймс Варди, който се разписа в 11-и пореден мач в първенството и така подобри рекорда на легендата на "Юнайтед" Рууд ван Нистелрой. Голът за гостите пък бе дело на Бастиан Швайнщайгер, който се разписа за пръв път с фланелката на "червените дяволи".

Мачът започна равностойно, като и двата тима се стремяха да отбележат, но на атаките им липсваше острота. В 24-ата минута "Лестър" проведе страхотна атака, която завърши с исторически гол на Джеймс Варди.

Нападателят бе изведен в наказателното с дълъг пас отдясно, напредна няколко метра и прати топката хладнокръвно покрай вратаря. Така той се разписа в 11-и пореден мач и подобри постижението на Рууд ван Нистелрой от десет мача, поставено с екипа именно на "Манчестър юнайтед".

Попадението вдъхна увереност на "лисиците" и те започнаха да диктуват темпото в следващите минути, а Рияд Махрез можеше да удвои, но Де Хеа се намеси великолепно след негов удар. Постепенно гостите се съвзеха и започнаха да контролират топката много повече.

Така те стигнаха до изравнително попадение, когато в първата минута на продължението на полувремето Бастиан Швайщайгер се разписа с глава след центриране от корнер. Това бе дебютното попадение на германеца с екипа на "Юнайтед".

Няколко минути след подновяването на играта Швайнщайгер отново беше близо до гол, но нов удар с глава този път бе спасен по невероятен начин от вратаря на домакините. В следващите минути "червените дяволи" имаха пълно териториално превъзходство а владението на топката достигаше до 65%:35% в тяхна полза.

Въпреки това "Лестър" първи стигна до нова възможност за гол, която бе пропиляна от Леонардо Улоа в 66-ата минута, след като стреля от наказателното поле, но не успя да затрудни Де Хеа. До края на срещата и двата тима не успяха да създадат чисти положения и така равенството се запази до последния съдийски сигнал.