"Манчестър сити" стигна полуфиналите за Купата на лигата

Кевин де Бройне вкара два гола в последните минути на мача

Манчестър сити" се класира за полуфиналите за Купата на лигата. "Гражданите" се наложиха с 4:1 срещу "Хъл сити" у дома.

Те поведоха рано с гола на Вилфред Бони. В края на мача паднаха останалите голове, като два пъти се разписа Кевин де Бройне, а едно попадение добави Келечи Ихеаначо. За "Хъл" точен беше Робертсън в добавеното време.

В полуфиналите вече са "Евертън" и "Стоук сити". "Карамелите" се наложиха с 2:0 срещу "Мидълзбро", а "грънчарите" постигнаха успех със същия резултат срещу "Шефилд юнайтед". Четвъртият полуфиналист ще бъде определен от мача между "Саутхемптън" и "Ливърпул" в сряда.

На "Етихад" "Сити" очаквано имаше надмощие. Домакините поведоха в 12-ата минута, когато Де Бройне стреля силно, но улучи гредата. Топката попадна в Бони, който я прати във вратата.

Ихеаначо засече подаване на Рахим Стърлинг в 80-ата минута за 2:0. Малко след това Де Бройне вкара два гола. Най-напред той се възползва от грешка на защитник, върнал слабо топката към вратаря Якупович. Нападателят изпълни отлично пряк свободен удар в 87-ата минута, за да вкара четвъртия гол за "Манчестър сити".

В заключителните секунди Робертсън се възползва от подаване на Ернандес и отбеляза почетното попадение за "Хъл".