"Реал" победи спокойно "Кадис", но може да бъде дисквалифициран от купата

Реал" (Мадрид) спечели с лекота гостуването на "Кадис" с 3:1 като гост, но въпреки победата може да приключи служебно участето си в Купата на краля.

В днешния двубой взе участие Денис Черишев, който с екипа на "Виляреал" в полуфинала срещу "Барселона" през миналия сезон получи трети жълт картон, но все още не е изтърпял наказанието си.

Според в. АS и радиo Cadena Cope това автоматично ще доведе до дисквалификация за "Реал". Още на почивката президентът на "Кадис" обяви, че клубът му ще обжалва.

Черишев започна като титуляр и дори вкара първия гол още в третата минута. Той получи страхотно подаване от Хамес зад защитата, овладя добре и прати топката във вратата.

В десетата минута "Кадис" пропусна възможност да изравни, след като Куеро излезе сам срещи Кико Касия, но стреля право в него.

През следващте минути не се случи нищо интересно, а "Реал" спокойно влдаееше топката.

Още на почивката на стадиона достигна новината за Черишев и той не се появи за вторто полувреме.

В 66-ата минута Иско получи дълго подаване от Каземиро, овладя добре и за втори път прати топката в мрежата.

Девет минути по-късно "Реал" изпълни добре свободен удар и отново Иско беше изведен зад защитата. Той финтира бранител и с помощта на рикошет направи 3:0.

Две минути преди края на редовното време защитата не изчисти добре центрирана топка отдясно и Маркес посрещна топката, за да намали резултата.