"Голдън стейт" продължи наказателната си акция в НБА с победа №20

В момента изглежда няма кой да спре "Голдън стейт" и лидера му Стеф Къри

Голдън стейт уориърс" продължава да е безмилостен към съперниците си в НБА и записа 20-ата си поредна победа от началото на сезона.

Шампионите подобриха собствения си рекорд за най-добър старт на сезона, след като се наложиха със 116:99 над "Шарлът хорнетс". Победата бе 24-та поредна за в мачове от редовния сезон за тима, като серията датира от края на предходната кампания. Рекордът се държи от "ЛА Лейкърс" с 33 победи през сезон 1971-1972. На второ място пък е "Маями хийт" с 26 победи през сезон 2012-2013.

Звездата на "Голдън стейт" Стеф Къри отново бе феноменален и вкара 40 точки за победата, 28 от които в третата част. След почивката Къри напълно отчая съперниците си и треньорът Люк Уолтън си позволи да го остави на пейката през цялата последна четвърт.

Другото най-коментирано нещо в НБА през последната седмица е оттеглянето на Кобе Брайънт от баскетбола. Звездата на "ЛА лейкърс" доказа, че още има какво да даде на тима си и го изведе до първа победа от 15 ноември насам.

"Езерняците" се наложиха със 108:104 над "Вашингтон уизърдс", като най-резултатен за успеха бе именно Брайънт с 31 точки. Живата легенда отбеляза и много важен кош 30 секунди преди края, с който на практика реши изхода на двубоя в полза на своя тим.