"Борусия" (Мьонхенгладбах) нанесе първа загуба на "Байерн"

Защитникът на "Байерн" Мехди Бенатия се опитва да изчисти топката през Ларс Щиндъл

Възкръсналият "Борусия" (Мьонхенгладбах) спря неудържимата серия на "Байерн" (Мюнхен) в Бундеслигата, като нанесе първа загуба на шампионите през този сезон.

"Гладбах" победи с 3:1 отбора на Пеп Гуардиола у дома и продължава да няма поражение от треньорската смяна в шестия кръг.

До този момент баварците бяха спечелили рекордните 40 точки за 14 кръга, като бяха допуснали само едно равенство и общо пет гола във вратата си.

"Байерн" можеше да има различна съдба в срещата на "Борусия парк", ако беше вкарал множеството си положения през първото полувреме. Вратарят на домакините Ян Зомер обаче спаси всичко, което можеше да се спаси.

Той отрази удар на Томас Мюлер, който беше намерен непокрит вдясно и дори имаше време да обработи топката. Малко по-късно Хави Мартинес нанесе опасен удар, който беше избит от вратаря. При добавката Кингсли Коман уцели страничната греда.

"Борусия" почти нямаше положения през първото полувреме, но играчите на Андре Шуберт изчакаха своя момент и нанесоха ударите си през втората част.

Левият бранител Оскар Вендт откри резултата в 54-ата минута след продължителна и добре разиграна атака. Той получи подаване от Рафаел на добра позиция и с премерен удар в далечния ъгъл неутрализира Мануел Нойер.

В 66-ата минута "Борусия" стигна до второ попадение. При опит да изтеглят за засада защитниците на гостите бяха хванати в крачка и Нико Елведи изпрати топката към Ларс Щиндъл, който нанесе удар от въздуха.

След само още две минути Фабиан Джонсън добави още един гол за 3:0, след като беше изведен зад отбраната и напредна фронтално срещу Нойер.

При този резултат шансовете на "Байерн" за обрат намаляха драстично, но все пак баварците не се отказаха да търсят попадението. То дойде чрез Франк Рибери, който се завърна в игра за първи път от март. Французинът влезе в средата на второто полувреме и в 81-ата минута оформи крайния резултат.

"Байерн" продължава да има осем точки преднина пред "Борусия" (Дортмунд), който по-късно днес гостува на третия "Волфсбург".

"Херта" се изкачи временно на четвърто място, след като победи с 2:1 "Байер" (Леверкузен).

Владимир Дарида откри резултата за домакините в седмата минута, а десет по-късно "Байер" остана с човек по-малко заради червения картон на Себастиан Бьониш.

Въпреки това Хавиер Ернандес-Чичарито изравни в 29-ата минута, като потвърди отличната си форма в последния месец. Все пак защитникът Джон Антъни Брукс вкара победното попадение за берлинчани в 60-ата минута.