"Голдън стейт" мина през "Бруклин" за 26-ата си поредна победа

Шампионът на НБА "Голдън стейт уориърс" продължи перфектния си старт на сезона с 22-а победа от 22 мача. В поредната жертва на "войните" се превърна "Бруклин нетс", който по-рано пропиля прекрасен шанс да спре серията на Стеф Къри и компания. Този път "мрежите" не получиха подобна възможност и загубиха у дома с 98:114.

"Уориърс" вече имат 26 поредни победи, включително четирите в последните четири мача от миналия редовен сезон. Те са само на една от втората най-добра победна серия - на "Маями хийт" от сезон 2012/2013, и все по-близо до рекорда на "Лос Анджелис лейкърс" - 33 от сезон 1971/1972.

С успеха в Ню Йорк съставът, воден от Люк Уолтън, изравни и рекорда за най-много поредни победи като гост от началото на сезон - 12, колкото е направил и "Ню Йорк никс" през 1969 г.

"Уориърс" започна страхотно мача и поведе с 9:0, след като Клей Томпсън вкара осем точки в рамките на минута и половина. До края на първата четвърт гостите продължиха да увеличават аванса си, за да влязат във втората при 30:16.

"Бруклин" обаче се съвзе срещу втората петица на шампионите, a въпреки завръщането на титулярите "Голдън стейт" не успя да задържи аванса си. Силна серия на Тадеус Йънг и Джарет Джак стопи пасива на домакините само на три точки - 54:57.

В началото на третата част два точни наказателни изстрел на Брук Лопес и нов кош на Йънг за пръв път в мача изведоха "Бруклин" напред в резултата. "Мрежите" продължиха да играят солидно и дори поведоха с пет точки при 75:70.

Дреймънд Грийн (вдясно) изигра поредния си блестящ мач за шампионите

В този момент обаче Стеф Къри пое нещата в свои ръце. В рамките на 2 минути и 10 секунди топ реализаторът на НБА вкара 11 точки с четири коша от игра и един от наказателната линия, за да даде аванс от седем точки на своя отбор преди последната четвърт - 87:80.

В началото на заключителната част резервите на "Уориърс" вкараха осем от първите си 11 стрелби към коша. Това доведе до аванс от 17 точки - 106:89, което предреши изхода на двубоя. "Бруклин" не успя да отбележи точка в продължение на пет минути и половина. В това време разликата за пръв път стигна 20 точки, а в заключителните минути домакините успяха да я съкратят само до 16.

Къри отново беше най-резултатен за "войните" с 28 точки. Той вкара 11 от 17-те си стрелби от игра, включително пет тройки от девет опита.

Поредният си блестящ мач изигра и Дреймънд Грийн. Той завърши с 22 точки, девет борби и седем асистенции. Крилото на шампионите вкара седем от десетте си стрелби от игра, като беше точен и при двата си опита за три точки.

Клей Томпсън отбеляза 21 точки, а Фестус Езели и Леандро Барбоса се включиха от пейката съответно с 12 и 11. За "Бруклин" Йънг реализира 25 точки и взе 14 борби, а Лопес завърши с 18 точки и осем борби.