"Сан Антонио" разби "Филаделфия" с 51 точки разлика

"Сан Антонио спърс" спечели смазваща победа с 51 точки разлика при гостуването на "Филаделфия 76ърс". "Шпорите" се наложиха със 119:68 и единствени успяват да поддържат по-близка дистанция до безапелационния "Голдън стейт уориърс".

Въпреки че Тим Дънкан, Ману Джинобили и Кауай Ленърд не попаднаха в групата за мача, "Сан Антонио" нямаше никакви проблеми срещу най-слабия отбор в НБА. Тимът на Грег Попович отвори голяма разлика още в първата четвърт, което позволи на треньора да даде голяма почивка и на Тони Паркър и Ламаркъс Олдридж.

Олдридж игра по-малко от 22 минути, в които направи впечатляващо представяне. Той беше най-резултатен с 26 точки, след като вкара 11 от 15-те си стрелби от игра и всичките четири от наказателната линия. Към това добави девет борби и една асистенция.

Паркър се задържа на полето само 16 минути и половина, които му бяха достатъчни да вкара 12 точки, да направи пет асистенции и да вземе три борби. Бобан Марянович се появи от пейката, за да вкара осем от десетте си стрелби и да завърши с 18 точки. Джонатън Симънс добави 14.

"Филаделфия" започна добре и поведе с 11:7, но "Сан Антонио" отговори със серия от 12:0 и бързо пое контрол върху мача. Първата четвърт завърши при 33:17, а до почивката разликата се увеличи на 36 точки - 65:29.

"Шпорите" намалиха темпото след почивката, но това не им попречи да спечелят и следващите две части - 31:23 и 23:16, за да нанесат петото най-тежко поражение в цялата история на "Филаделфия 76ърс".

Робърт Ковингтън, Нерленс Ноел и Ник Стаускас бяха най-резултатни за домакините с по 13 точки. "Сиксърс" записаха 21-а загуба от 22 мача и продължават да са с най-слабите показатели в лигата. Те заемат последното място в Източната конференция.

"Сан Антонио" пък постигна 18-а победа в 22 мача, което му отрежда второто място в Западната конференция. С по-добри показатели е единствено шампионът "Уориърс" - 22 успеха в 22 двубоя. Нито един друг отбор няма повече от 13 победи.