"Реал" изравни рекорда за най-голяма победа, "Астана" напусна с достойнство

Роналдо вкара четири гола на "Малмьо"

Реал" (Мадрид) изравни рекорда за най-голяма победа в Шампионската лига. Белите се наложиха с 8:0 срещу шведския "Малмьо".

Със същия резултат "Ливърпул" сломи "Бешикташ" през 2007 г. Любопитното е, че и в двата случая треньор на победителите е Рафаел Бенитес.

На "Сантяго Бернабеу" четири гола отбеляза звездата Кристиано Роналдо, а хеттрик записа Карим Бензема. Осмия гол вкара Ковачич.

С успеха "Реал", който вече си беше осигурил класирането, събра 16 точки. ПСВ победи с 2:0 "Шахтьор" и зае второто място. Украинците и "Малмьо" приключват с по три точки след разменени победи, но за Лига Европа се класира отборът от Донецк.

Бензема вкара в 12-ата минута от дузпа след опит на защитник да изчисти. След още толкова Роналдо центрира и френският нападател с глава удвои. Португалецът се разписа за 3:0 в 39-ата минута със силен удар от фаул.

В първите секунди на втората част Роналдо се възползва от рикошет и отблизо увеличи преднината на "Реал". Секунди по-късно той овладя след подаване отдясно и вкара за 5:0. Иско подаде на носителя на "Златната топка" в 59-ата минута и от няколко метра той засече, за да отбележи четвъртия си гол.

В 70-ата Хесе проби от дясно и стреля от малък ъгъл, топката беше избита, но при добавката Ковачич беше точен. След още три минути Бензема напредна и с лекота вкара за трети път.

"Астана" направи 1:1 срещу "Галатасарай"

"Астана" на Станимир Стоилов напусна с вдигната глава евротурнирите. Шампионът на Казахстан направи 1:1 срещу "Галатасарай" в Истанбул и взе четвъртата си точка.

Отборът на българския треньор се нуждаеше от победа, за да се класира за първото място. Трудната задача изглеждаше постижима, когато Твумаси засече центриране от ляво за 1:0.

Само две минути след това обаче турците изравниха. Домакините направиха добра атака и Инан вкара ценния гол с удар от около десет метра.

В спора за първото място "Атлетико" (Мадрид) победи с 2:1 "Бенфика" на "Луш" и завърши начело.