Пол Джордж и "Индиана" също не успяха да спрат "Голдън стейт уориърс"

"Голдън стейт уориърс" спечели гостуването на "Индиана пейсърс" със 131:123 и продължи победния си ход в НБА. Шампионите постигнаха 23-а победа в 23 мача от началото на сезона и общо 27-и последователен успех, което включва последните четири мача от миналия.

"Войните" изравниха втората най-добра серия в историята на НБА - 27-те поредни победи на "Маями хийт" от сезон 2012/2013. Пред Стеф Къри и компания вече е единствено "Лос Анджелис лейкърс" с 33-те си последователни победи от сезон 1971/1972.

Клей Томпсън този път беше най-резултатен за "Уориърс". Той вкара 39 точки след 13 точни от общо 21 стрелби, включително десет тройки от 16 опита. Той добави седем борби, шест асистенции и една открадната топка за 35 минути.

Стеф Къри и компания продължават без загуба от началото на сезона

Къри завърши с 29 точки, десет асистенции, седем борби и три откраднати топки. Андрю Богут също направи дабъл-дабъл - 14 точки и 10 борби. С 13 точки приключи Брандън Ръш, а Фестус Езели се включи от пейката с 12.

"Голдън стейт" изигра изключителна първа четвърт, която спечели с 44:28. През втората част авансът на шампионите се увеличи след 35:32, а след почивката достигна до 32 точки.

Едва в заключителните 12 минути гостите позволиха на "Индиана" да се върне в мача. "Пешеходците" успяха да съкратят изоставането си само до шест точки, но нямаха достатъчно време за обрат.

За "Индиана" Пол Джордж вкара 33 точки и добави осем борби, шест асистенции и три откраднати топки. Си Джей Майлс завърши с 24 точки. "Пешеходците" допуснаха трето поредно поражение и заемат четвъртото място в Източната конфернция.