"Голдън стейт" удължи серията си с победа след две продължения

Стеф Къри завърши с 38 точки

Голдън стейт" постигна 24-ата си победа от 24 мача през сезона в НБА. Шампионите се наложиха драматично със 124:119 срещу "Бостън селтикс".

Успехът им дойде много трудно, като мачът завърши след изиграването на две продължения.

С това "Уориърс" спечели общо 28-ата си поредна победа в НБА и изпревари постижението на "Маями хийт" от сезон 2012-13. По този показател напред остава само рекордът на "Лос Анджелис лейкърс" от 33 поредни победи през сезон 1971-72.

Стеф Къри завърши с 38 точки за успеха в Бостън. През по-голямата част от мача той и съотборниците му държаха инициативата, макар да не успяваха да натрупат голяма преднина.

В последната четвърт "Бостън" направи обрат и поведе с три точки. Домакините играха добре, но не можаха да удържат съперника и се стигна до равенство.

Двете продължения бяха много оспорвани. В края "Голдън стейт" направи пробив и след надлъгването в последните секунди излезе победител.