Късметът "кацна" на рамото на "Сити" за късна победа срещу "Суонзи"

Манчестър сити" спечели много трудна победа в 16-ия кръг на Висшата лига. "Гражданите" се наложиха с 2:1 срещу "Суонзи" в спектакъл с късни голове.

Домакините водеха с попадението на Вилфред Бони до 90-ата минута, когато Гомис изравни. В средата на добавеното време Яя Туре стреля и след рикошет в тялото на Ихеаначо топката влезе във вратата.

Със спечелените три точки "Манчестър сити" излезе начело. "Гражданите" имат 32 точки, с колкото е и "Лестър", който още не е играл.

"Суонзи" можеше да поведе в 15-ата минута след добра атака. Сигурдсон получи от дясно и стреля, но Джо Харт спаси.

Десет по-късно Бони засече с глава центриране от ъглов удар. Резултатът се запази до 90-ата минута, когато Гомис изравни. Нападателят на "лебедите" беше изведен с дълъг пас, влезе в наказателното поле и с мощен удар преодоля Харт.

"Манчестър сити" взе победата, благодарение и на късмета. В 92-ата минута Туре стреля от дясно, топката срещна тялото на Ихеаначо и влезе във вратата на Лукаш Фабиански.