"Байерн" завърши годината с победа и 8 точки аванс пред "Борусия"

Томас Мюлер вкара единствения гол от дузпа

С гол на Томас Мюлер от дузпа "Байерн" (Мюнхен) спечели пестелива победа с 1:0 при гостуването на "Хановер" в последния си мач за 2015 г.

Шампионите завършиха полусезона в Бундеслигата с осем точки аванс пред втория "Борусия" (Дортмунд), който направи грешна стъпка като гост на "Кьолн".

Тимът на Пеп Гуардиола можеше рано да изостане в резултата, но удар на Леон Андреасен с глава се отби в гредата след намеса на Мануел Нойер.

След вратарят на "Хановер" Рон-Роберт Цилер направи отлични спасявания срещу Кингсли Коман и Томас Мюлер. Точно преди удара на Мюлер топката срещна гредата след изстрел на Роберт Левандовски.

В 40-ата минута "Байерн" получи дузпа след игра с ръка на Кристиан Шулц, а Мюлер не сбърка и се реваншира за пропуска си по-рано.

През втората част баварците разиграваха топката в типичния си стил и не позволяваха на съперника да атакува Мануел Нойер. Цилер пък продължи с добрите си намеси и няколко пъти предотврати второ попадение.

В Кьолн "Борусия" (Дортмунд) водеше с 1:0 до 83-ата минута след гол на Сократис Папастатопулос. Тимът на Томас Тухел обаче допусна поражение с 1:2 след късни попадения на Симон Цьолер и Антони Модесте.

"Борусия" остана с 38 точки след 17 кръга, докато "Байерн" се откъсна напред с 46 точки.