"Арсенал" спечели дербито с "Манчестър сити" и окупира второто място

"Артилеристите" записаха трета поредна победа в първенството

Арсенал" постигна важна домакинска победа с 2:1 над "Манчестър сити", с която се утвърди на второто място във временното класиране.

"Артилеристите" вкараха двете си попадения чрез Тио Уолкът и Оливие Жиру в края на първото полувреме, а финалният щурм на гостите доведе само до почетен гол на Яя Туре.

С тях отборът събра общо 36 и остава на второ място във временното класиране, запазвайки разликата си с лидера "Лестър" на две точки. "Сити" запазва третата си позиция, но вече изостава на четири точки от днешния си съперник и на шест от "лисиците".

Двубоят започна динамично и двата тима търсеха усилено гола, но така и не успяваха да създадат сериозни опасности. Първото чисто положение дойде в 32-ата минута, когато Кевин де Бройне намери пространство в наказателното поле и шутира, но изстрелът му мина на сантиметри от страничния стълб.

Още в следващата си атака домакините наказаха пропуска на белгиеца със страхотен гол на Тио Уолкът. Английският национал получи топката от Месут Йозил и с шут от границата на наказателното поле матира Джо Харт.

Попадението вдъхнови играчите на Арсен Венгер и те можеха да удвоят още в следващата си атака, но Мангала се намеси решаващо. "Гражданите" обаче се пропукаха в продължението на първото полувреме, когато отново Йозил асистира, но този път на Оливие Жиру и го изведе на добра позиция в наказателното. Френският нападател напредна и с диагонален удар прати топката в мрежата за 2:0.

Второто полувреме започна като първото и "Арсенал" в рамките на три минути може да вкара два пъти. В 53-ата минута Джоел Кембъл получи чудесен пас в наказателното поле, но последвалият му удар мина над гредата. Малко след това отново младият нападател застраши вратата на Харт, но страхотен негов пробив завърши със слаб шут.

В последвалите минути "Манчестър сити" бе много по-активен, докато домакините изчакваха добри възможности на контра атака. Небесносините все пак стигнаха до гол в 82-ата минута, когато точен бе Яя Туре. Котдивоарецът прати със страхотен шут топката от границата на наказателното поле право в горния ляв ъгъл и така върна отбора си в мача.

В ответната атака "Арсенал" можеше да реши всичко в мача, но шут на Аарън Рамзи мина встрани от вратата. Последва щурм от страна на играчите на Мануел Пелегрини, но шут на Вилфред Бони бе избит от защитник, а изстрел на Туре не намери очертанията на вратата и така резултатът се запази до последния съдийски сигнал.