"Манчестър сити" направи късен обрат срещу "Уотфорд"

Серхио Агуеро (вдясно) ликува със Серхио Навас след отбелязването на втория гол във вратата на "Уотфорд"

Манчестър сити" показа характер и измъкна драматично трите точки при гостуването на "Уотфорд" в първия си мач за 2016 г., след като изоставаше с 0:1 до 82-ата минута.

Тогава вездесъщият Яя Туре изравни, а след три минути Серхио Агуеро вкара за победата с 2:1. С нея "гражданите" запазиха разликата от три точки до лидера "Арсенал". Те влязоха в двубоя без победа при последните си пет гостувания във Висшата лига.

Нещата се развиха злощастно за "Сити" през второто полувреме и отборът на мениджъра Мануел Пелегрини беше на път да запише неочакван провал в преследването на "артилеристите".

Защитникът Александър Коларов си отбеляза автогол след изпълнение на корнер от Бен Уотсън в 55-ата минута.

"Сити " вложи целия си арсенал, за да изравни резултата и го направи също след изпълнение на ъглов удар. В 82-ата минута именно Коларов центрира, а Яя Туре насочи топката в горния десен ъгъл на вратата на "Уотфорд". Това беше третият му гол в последните четири мача, след като преди това не се беше разписвал в седем.

Само три минути по-късно Агуеро се възползва от перфектно центриране отдясно от Бакари Саня и се вклини между двама защитници, за да реализира с глава.

"Уотфорд" остава без победа в последните три мача, но с усещането за достойно представяне срещу един от фаворитите за титлата. Домакините отстъпваха съвсем малко в притежанието на топката и създадените възможности за гол.