"Барселона" се наложи категорично над "Еспаньол" в първия 1/8-финал за купата

Меси и компания се поздравиха със заслужена победа

Барселона" победи с 4:1 градския си съперник "Еспаньол" в първия мач от осминафиналите на Купата на краля, който се игра на "Камп ноу".

Мачът започна страхотно за гостите, които поведоха още в деветата минута, но след това "Барселона" стигна до пълен обрат след два гола на Лионел Меси и по един на Жерар Пике и Неймар.

Така играчите на Луис Енрике си осигуриха комфортна преднина преди реванша, който ще си изиграе след седмица.

Дебют за домакините направи Арда Туран, който вече има право да играе в двубоите на тима си, който го привлече от "Атлетико" (Мадрид) през лятото.

"Еспаньол" започна отлично мача и изненадващо поведе още в деветата минута. Точен бе Кайседо Фелипе, след като получи топката от Марко Асенсио и технично се освободи от Хавиер Масчерано в наказателното поле, преди да нанесе завършващ удар.

Радостта на гостите трая едва четири минути и в 13-ата минута Меси изравни след извеждащ пас на Андрес Иниеста. Аржентинецът направа обрата на тима си пълен с втори гол в заключителните минути на първата част. Той вкара след страхотно изпълнение на пряк свободен удар от около 25 метра, който не остави шанс на вратаря на гостите.

Меси беше в основата и на третия гол на своя тим, след като направи хубав пробив отляво и поднесе топката на Жерар Пике, който от непосредствена близост я вкара в мрежата.

Положението на "Еспаньол" стана още по-тежко в 72-ата минута, когато Папе Диоп бе изгонен за втори жълт картон. До края срещата просто се доиграваше, а няколко минути преди края Неймар успя да вкара и четвърти гол след нова асистенция на Меси.

Коментари (36)
  1. 1 Профил на гарата
    гарата
    Рейтинг: 926 Неутрално

По-нервен мач отдавна не бях гледал.
    Еспаньол излязоха със секирата и щеше да е чудо ако бяха завършили 11 души.

2. 2 Профил на hamiltonf
    Рейтинг: 4679 Неутрално

Тези Дърводелци от Еспаньол - пари ли бяха взели от Р. Мадрид? Такова ритане, блъскане, провокации, скоро не съм виждал.

Стената на срама: Топ 10 на руските тролове във Форума - von_seeckt, Шопов, Julian Mall, Nada Tomba, WWW, Taiga, Нормален гланц, Али Ибн Абдул Обстул Бей, Divi filius, qwerty 500....

До 2:

По-зле от Левски и Литекс едва ли е било!

Рейтинг: 699 Неутрално

Изключително изнервен мач с много нарушения и неспортсменски влизания, а често се образуваха и стълкновения без топка .....но в крайна сметка Барселона взе солидна преднина преди реванша след седмица.

Kalin

Прекият-свободен на Меси е за учебниците - това е финес, точност и сила в един-единствен удар. А не боцанките на гелосаното

11. 11 Профил на virtual brain
    virtual brain
    Рейтинг: 1569 Неутрално

След три греди от пряк свободен в предните два мача беше крайно време да възтържествува справедливостта за Меси! И така и стана. Страхотен пряк свободен удар!!! Безумна прецизност, да не говорим за останалите му качества... Невероятно удоволствие е всеки един мач с Лионел Меси!

АФтентично десен екоталибан, гей, толераст, платен грантаджия и соросоид-жълтопаветник от кръга "агнешки главички".
  12. 12 Профил на Wornoxmaniak
    Wornoxmaniak
    Рейтинг: 988 Неутрално

Барцелона - срам за футбола.

13. 13 Профил на Wornoxmaniak

Добре че са съдиите, нема такова подпиране. Изгониха и счупиха краката на половината отбор на Еспаньол.

14. 14 Профил на Wornoxmaniak

Меци-картон. Канибала-картон. Бразилското цигане-картон. Шакирата-картон.

Какво падение, дами и господа.

15. 15 Профил на Wornoxmaniak

До коментар [#11] от "virtual brain":

За това къде изритва баламската и топката случайно влезна ли говориш? Мъникото после се радва 5 минути и то само не можеше да поверва как такато стана...

16. 16 Профил на Wornoxmaniak

До коментар [#9] от "Kalin":

И със съдиите и със якото добутане от федерацията тая купа нема да я вземете .

Жалки сте.

17. 17 Профил на hugo_chaves
    hugo_chaves
    Рейтинг: 574 Неутрално

Еспаньол са пичове имат млад отбор повечето титуляри са по 20 години Какво тук ми ревете игра ли грубо ? Това е футбол мамка му,последно време стана много педалски всяко докосване фаул.Жалкото за Еспаньол е ,че са длъжни да продават добрите си футболисти всяка година.Щеше да е друго ако взимаха нормални пари от ТВ права но всичко отива за Реал и Барселона..

18. 18 Профил на virtual brain
    Рейтинг: 1569 Весело

До коментар [#16] от "Wornoxmaniak Рейтинг: 20 218":
    Горе долу същите простотии спамеше и предния сезон непрекъсното и се прехласваше по барелините, пък накрая потъна в дън земя тилилейска. Къде отиде и тая купа, и оная, и баш оная, а?

19. 19 Профил на Wornoxmaniak

До коментар [#18] от "virtual brain":

И тая и оная и досега нема нито една купа за която да не ви се смеят и подиграват всички отбори на света. Нито една. Нито, нито една единствена.
    Позор и падение.

20. 20
    ****

Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.

21. 21 Профил на Wornoxmaniak

То се видя и оня ден при нормално съдийство колко струвате. На полувремето Еспаньол завърши с 2 принудителни смени, че им счупихе краката и на двамата къде ви вкараха гола, това не стига ами трябваше да изгонят още 2-ма , та да сте 11:9.

Изобщо какво да коментираме?

Па после са питате що на Меци-картон му разбиват мундзата?

22. 22 Профил на Големи яйца:)
    Рейтинг: 577 Неутрално

Имах предвид, че мразят Барселона безплатно.

23. 23
    ****

Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.

24. 24
    ****

25. 25 Профил на Wornoxmaniak

До коментар [#22] от "neznaiko.bg":

Абсолютно всички отбори по света ги мразят и то е очевидно. Лъжци и мошеници. Няма нито един важен мач да не е спечелен без измама.

Рейтинг: 1265 Неутрално

Прекрасен Меси-неслучайно вратарчето нещастно открито се опита да му счупи крака.С бутоните в тибиата и с цялата си тежест на този крак дано го счупи.Ако съдията го беше видял-директен червен картон.

30. 30 Профил на sasoss
    sasoss
    Рейтинг: 693 Весело

Лехчево, не казваш твоите какъв красив футбол играха снощи. Защо така?

31. 31 Профил на tokkay
    tokkay
    Рейтинг: 588 Любопитно

Суарес дали може да повтори пропуските, които направи снощи на празна врата, на днешната тренировка? Май с вратарчето подхванаха някаква любовна игра и я подкара сватбарската.

No Pain No Gain
  32. 32 Профил на deymus
    deymus
    Рейтинг: 1191 Неутрално

Не знаех, че някой плаща и за постове под спортни теми!

Иначе Еспаньол се погрижиха да направят поредния изключително грозен мач. Този път обаче съдията бе на място!
    То не бяха настъпвания на паднал футболист, ритане през кръста, псуване, чак ме е яд, че ще има още един мач с тея бездарници.

33. 33
    ****

34. 34 Профил на Yulian Evtimov
    Yulian Evtimov
    Рейтинг: 473 Неутрално

Папе Диоп бе изгонен не за втори жълт картон, а направо с червен. Сигурно е употребил много цветиста попръжня̀.

The man on the Moon
  35. 35 Профил на plamenss
    plamenss
    Рейтинг: 596 Неутрално

Еспаньол винаги играят така срещу Барса.

36. 36 Профил на zzatke
    zzatke

еспаньол бяха (както винаги) рендета - те нямат с какво да се противопоставят на водещите отбори освен с твърдост, граничеща с грубост, но червените картони бяха леко пресилени - особено на мургавия фудбалер - суарес съвсем открито го предизвикваше, а дори не получи предупреждение за провокацията. съдията развали мача.