Федерер и Раонич отново ще играят на финала в Бризбейн

Федерер победи Доминик Тийм за 60 минути

Роджър Федерер и Милош Раонич ще играят във финала на турнира в Бризбейн за втора поредна година.

В полуфиналите швейцарецът даде само пет гейма на Доминик Тийм, а канадецът отстрани представителя на домакините Бърнард Томич в два тайбрека.

Федерер не срещна трудности в първия си двубой с 22-годишния австриец и спечели с 6:1, 6:4 само за 60 минути. Носителят на рекордните 17 титли от Големия шлем се класира за 136-ия финал в кариерата си и ще преследва своята 89-а титла.

Световният номер 3 прелетя през първия сет за 22 минути. Той проби първите две подавания на съперника и набързо поведе с 5:0. Тийм успя да вземе един гейм, преди швейцарецът да затвори сета при свой сервис.

Втората част започна с нов пробив за Федерер. Тийм веднага го върна, реализирайки първата си и оказала се последна възможност да спечели подаването на съперника. Федерер обаче бързо си върна контрола върху сета с пробив в седмия гейм, а в десетия приключи двубоя с шестия си ас.

Раонич пречупи Томич в два тайбрека

Раонич премина през много по-тежък двубой срещу Томич, който продължи 1 час и 48 минути. Мачът премина под доминацията на сервиращите и нито веднъж не се стигна до пробив.

Австралиецът имаше повече възможности да спечели подаването на съперника - четири срещу две, но канадецът показа по-стабилна игра в двата тайбрека, а отличното му представяне на мрежата наклони везните в негова полза. Той завърши мача с 13 аса и общо 40 печеливши удара.

През 2015 г. Федерер и Раонич изиграха вълнуващ финал, който швейцарецът спечели с 6:4, 6:7 (2), 6:4. В неделя двамата ще се срещнат за 11 път. Федерер има огромно предимство в директните им мачовете - девет победи и една загуба.