"Валенсия" и "Атлетико" допълниха 1/4-финалите за Купата на краля

Отборът на Гари Невил преодоля "Гранада" след втора убедителна победа

Валенсия" и "Атлетико" (Мадрид) се класираха за четвъртфиналите за Купата на краля след победи с 3:0 в реваншите от осминафиналите. "Прилепите" отстраниха "Гранада" с общ резултат 7:0, а "дюшекчиите" елиминираха "Райо Валекано" с общ резултат 4:1.

Останалите четвъртфиналисти са носителят на трофея "Барселона", "Севиля", "Селта", "Атлетик" (Билбао) и втородивизионните "Лас Палмас" и "Мирандес".

"Валенсия" трябваше да изиграе протоколен реванш срещу "Гранада", след като спечели първата среща с 4:0 у дома. Отборът на Гари Невил започна лежерно мача и позволи на съперника да създаде няколко добри положения пред Матю Раян.

Домакините обаче не се възползваха и бяха наказани три минути преди почивката, когато Вилфред Захибо се възползва от грешка на вратаря Иван Келава след центриране от ъглов удар и с глава откри резултата.

В 62-ата минута Пако Алкасер замени Алваро Негредо и по-малко от минута след появата си в игра вкара второто попадение. Toй беше изведен зад защитата с дълго подаване на Данило и спокойно преодоля Келава.

Шест минути преди края друга резерва - Закария Бакали, беше фаулиран в наказателното поле, а Пабло Пиати реализира отсъдената дузпа, за да оформи крайния резултат.

Голмайсторът на "Атлетико" Антоан Гризман влезе като резерва и вкара два гола

В Мадрид "Атлетико" имаше трудности срещу "Райо Валекано", но влизането в игра на голмайстора на "дюшекчиите" Антоан Гризман реши мача. Французинът замени Анхел Корея в 70-ата минута и отбеляза две попадение в последните десет минути.

Корея откри резултата пет минути преди края на първата част. Той вкара зрелищен гол, след като получи топката от Яник Ферейра Караско и със силен изстрел от границата на наказателното поле намери далечни ъгъл с помощта на гредата.

Гол във вратата на "Атлетико" щеше да прати мача в продължения, но Гризман успокои домакините в 80-ата минута. Той вкара отблизо с акробатичен удар с гръб към вратата, след като защитата на "Райо" не успя да изчисти центриране от корнер на близката греда.

В 90-ата минута френският нападател беше изведен сам срещу вратаря Йоел Родригес, преодоля го технично и изпрати топката в опразнената врата, за да оформи крайния резултат.