"Левски" стартира контролите с 6:0 срещу "Свиленград"

Божидар Краев и Мигел Бедоя вкараха по два гола още до 17-ата минута

Левски" започна приятелските срещи от подготовката си с очаквана и убедителна победа. Сините се наложиха с 6:0 срещу "Свиленград".

В състава на софиянци имаше петима чужденци. Първи мачове изиграха Франсис Нар и Санти Нгом, както и бранителят Александър Александров.

Още до почивката воденият от Стойчо Стоев отбор водеше с 5:0. По два гола вкараха Божидар Краев и Мигел Бедоя, а веднъж се разписа Джереми Де Ноойер. В 58-ата минута се разписа и Илия Димитров.

По дъжда в Свилеград Краев вкара головете си е шестата и деветата минути. И в двата случая сините отбелязаха след атаки от дясно, като при втория голът дойде след пробив на Нар.

След още девет минути резултатът вече беше 4:0 с две попадения на Бедоя. Испанецът първо добави след удар на Де Нойер в гредата, а след това се възползва от извеждащо подаване на Краев.

Де Нойер увеличи преднината в 38-ата минута с удар извън наказателното поле.

Стоев направи седем промени в състава за второто полувреме. Малко след почивката вратарят на домакините Янислав Иванов спаси удар с глава на Димитров. Футболистът на "Левски" все пак вкара за 6:0 в 58-ата минута, когато Мики Орачев центрира от ляво и с глава засече.

Последваха още три смени в състава на сините, а до края резултатът се запази.

Съставът, с който "Левски" започна мача: Александър Любенов, Александър Александров, Сашо Александров, Максимилиан Карнер, Веселин Минев, Георги Костадинов, Джереми де Нойер, Мигел Бедоя, Божидар Краев, Франсис Нар, Санти Нгом