"Манчестър сити" се изравни с водачите след 4:0 срещу "Кристъл палас"

"Гражданите" спечелиха убедително срещу "Кристъл палас"

Манчестър сити" спечели убедително с 4:0 срещу "Кристъл палас" в мач от 22-ия кръг във Висшата лига. С успеха си "гражданите" поне временно излязоха начело.

Воденият от Мануел Пелегрини отбор събра 43 точки, с колкото са "Арсенал" и "Лестър", които все още не са играли. "Кристъл палас" е осми с 31.

Шампионът "Челси" направи зрелищно 3:3 с "Евертън" у дома, като всички голове паднаха след почивката. Капитанът Джон Тери, който изигра своя мач номер 700, донесе точката за сините в последните секунди. Преди това бранителят си беше вкара автогол.

По-рано четвъртият "Тотнъм" се наложи с 4:1 срещу "Съндърланд" и събра 39 точки.

"Сити" поведе с 2:0 през първата част с красиви голове на Фабиан Делф и Серхио Агуеро от разстояние. Джо Харт два пъти спаси вратата си след опасни удари.

"Гражданите" развиха отлична атака в 68-ата минута и вкараха третия си гол. Топката мина през Давид Силва от ляво, към Агуеро, Яя Туре и надясно към Кевин де Бройне, който пусна пред вратата и от близо аржентинският нападател се разписа.

"Сити" организира контраатака на скорост в 84-ата минута. Агуеро напредна с топката, но вместо да търси хеттрика си, пусна на Силва, който отбеляза.

Капитанът на "Челси" Джон Тери се радва след късния изравнителен гол

На "Стамфорд бридж" резултатът беше открит в началото на второто полувреме. Тери опита да изчисти топката, но я прати във вратата си. В 56-ата "Евертън" удвои чрез Кевин Миралас - той получи от Лейтън Бейнс, завъртя се и вкара.

След десет минути равенството беше възстановено. Най-напред Диего Коща изпревари защитник на "карамелите" и вратаря Тим Хауърд и на празна врата намали. Малко по-късно нападателят чукна с пета технично към Франсеск Фабрегас, а полузащитникът насочи топката в долния десен ъгъл за 2:2.

В 90-ата минута Роберто Мори даде преднина на "Евертън", като засече центриране от дясно. Изправени пред десетата си загуба за сезона, шампионите успяха да я избегнат.

Дълбоко в продължението Тери се оказа на правилното място, макар и зад защитата на "Евертън", и технично с пета изравни. Страничният съдия не даде сигнал за засада и мачът приключи при 3:3.

"Челси" остава 14-и с 25 точки, а "Евертън" е 11-и с 29.