"Сан Антонио" доближи "Уориърс" след 33-а поредна победа у дома (видео)

"Сан Антонио спърс" разгроми гостуващия "Далас маверикс" със 112:83 и почти догони лидера в Западната конференция "Голдън стейт уориърс".  "Шпорите" спечели 36-а победа от 42 мача през сезона, докато шампионите имат 37 победи в 41 двубоя.

Грег Попович и неговите възпитаници записаха 33-и пореден домакински успех в редовната част на сезона. Серията включва 24-те победи в 24-те домакинства през настоящия шампионат и деветте в последните девет срещи в зала АТ&T на миналия.

"Сан Антонио" записа най-слабата си като резултатност четвърт през този сезон, след като загубиха първата срещу "Далас" с 14:16. "Шпорите" обаче спечелиха втората и третата с резултлат 32:20, а в четвъртата довършиха разгрома след 34:27.

Ламаркъс Олдридж беше най-резултатен за победителите с 23 точки за 27 минути. Борис Диау и Джонатън Симънс направиха страхотно включване от пейката и за по-малко от 16 минути записаха съответно 16 и 14 точки. Кайау Ленърд добави 15.

Ламаркъс Олдридж беше най-резултатен за победители с 23 точки

За "Далас" най-резултатен беше резервата Дуайт Пауъл, който игра само 15 минути, но вкара 15 точки. Уесли Матюс с 12 беше другият играч на "маверикс" с двуцифрен актив.

Дирк Новицки вкара само два от десетте си изстрела и завърши с четири точки, което е най-лошият му показател от 29 февруари 2012 г., когато вкара една точка за девет минути срещу "Мемфис".

"Далас", които нямат победи като гост на "Сан Антонио" от октомври 2010 г., заемат шестото място в Западната конференция с 23 спечелени от 39 изиграни мача.

Със същия актив е петият "Мемфис", а пред тях освен "Голдън стейт" и "Сан Антонио" са още "Оклахома сити тъндър" (30-12) и "Лос Анджелис клипърс" (26-14).