"Голдън стейт" разби "Кливлънд" с 34 точки разлика в дербито на НБА

"Голдън стейт уориърс" спечели разгромна победа със 132:98 при гостуването на "Кливлънд кавалиърс" във втория за сезона сблъсък между миналогодишните финалисти в Националната баскетболна асоциация (НБА).

Шампионите спечелиха и първия двубой срещу "кавалерите" - с 89:82 на Коледа. Стеф Къри и неговите съотборници записаха пети пореден успех срещу Леброн Джеймс и компания - серия, която започна при 1:2 във финалите на лигата.

Къри изигра поредния си впечатляващ мач и отбеляза 35 точки за 28 минути. Той вкара 12 от 18-те си стрелби от игра, включително седем тройки от 12 опита. Към това гардът добави пет борби, четири асистенции и три откраднати топки.

Най-полезният играч от финалите Андре Игуадала пък отново показа най-доброто, на което е способен, при завръщането си на мястото, на което поведе своя отбор към титлата. Той вкара седем от осемте си стрелби от игра и завърши с 20 точки, пет асистенции и три борби само за 24 минути, а освен това свърши блестяща работа в защита.

Дреймънд Грийн също беше на обичайното си ниво и остана близо до деветия си трипъл-дабъл за сезона - 16 точки, десет асистенции и седем борби. Клей Томпсън добави 15 точки, а Харисън Барнс завърши с 12.

Стеф Къри вкара 35 точки за 28 минути

"Войните" започнаха страхотно мача и спечелиха първата четвърт с 34:21. Във втората част авансът на гостите достигна 30 точки, а на полувремето беше 26 - 70:44.

Доминацията на шампионите продължи и след почивката, за да се оформи разлика от 43 точки в третата четвърт. При този резултат двубоят се доиграваше от резервите в заключителните 12 минути.

"Те правеха каквото си поискат", заяви Леброн Джеймс, който беше най-резултатен за своя отбор със скромните 16 точки. Джей Ар Смит завърши с 14, а Матю Делаведова и Иман Шъмпърт се включиха от пейката съответно с 11 и 10.

"Кливлънд" нито веднъж не водеше в двубоя, а голямата разлика дойде в точността и брой стрелби от далечно разстояние. "Голдън стейт уориърс" вкара 19 тройки от 40 опита, докато "кавалерите" бяха точни седем пъти при 19 стрелби от зоната за три точки.

Дори Леброн Джеймс не успя да помогне на "кавалерите" да окажат по-голяма съпротива на шампионите

"Войните" записаха 38-а победа от 42 мача през сезона и продължават да са отбора с най-добрите показатели в НБА. Шампионите имат две победи повече и две загуби по-малко от преследвача в Западната конференция "Сан Антонио спърс".

"Кливлънд" също остава начело в Източната конференция с 28 победи от 39 мача. "Торонто раптърс" е втори с 26 успеха и 15 поражения. Следват "Чикаго булс" (24-16), "Атланта хоукс" (25-17) и "Маями хийт" (23-18).