Резервите на "Ливърпул" спечелиха убедително преиграването с "Екзитър"

Ливърпул" спечели безпроблемна победа с 3:0 в преиграването с "Екзитър" и се класира за четвъртия кръг на Купата на Англия, където ще срещне "Уест хем".

След като в първия мач "мърсисайдци" оцеляха след равенство 2:2, на "Анфийлд" не срещнаха сериозна съпротива срещу четвъртодивизионния отбор.

Джо Алън откри резултата в началото на мача, а след почивката Шей Оджо и Жоао Тейшейра вкараха първите си голове за "Ливърпул".

Както и в първия мач, Юрген Клоп заложи на млади футболисти и такива, които получават по-малко игрово време. Симон Миньоле беше единственият в стартовия състав от титулярите. Пред него бяха Хосе Енрике, Тиаго Илори, Брад Смит, Конър Рандъл, Джо Алън, Камерън Бранаган, Кевин Стюарт, Кристиан Бентеке, Джордън Айб и Жоао Техшейра.

"Ливърпул" започна активно мача и в петата минута Бентеке получи топката с гръб към вратата около точката на дузпата, завъртя се и отправи удар, но твърде слаб, за да затрудни Роберт Олейник.

Пет минути по-късно домакините откриха резултата. Брад Смит напредна отляво, направи двойно подаване с Бентеле и от аутлинията върна към Джо Алън, който от границата на вратарското поле насочи топката във вратата.

След този гол мачът се успокои. "Ливърпул" владееше топката, но не създаваше положения, докато "Екзитър" дори не отправи удар към вратата на Симон Миньоле през цялото първо полувреме.

В 22-ата минута Бентеке пропусна да удвои с глава след центриране на Бранаган. До края на полувремето имаше само два по-опасни удари от дистанция на Бранаган и Айб.

В първата минута след почивката гостите отправиха първия си удар към вратата на домакините, но той беше крайно неточен.

В 54-ата минута Айб беше много близо да направи 2:0, но след удара му топката се отби в гредата и тупна върху голлинията. Системата за отчитане на гол показа, че с много малко топката не е преминала.

Шест минути по-късно Бентеке беше изведен сам срещу вратаря, но белгийският нападател не успя да го преодолее. В 64-ата минута двойно подаване с Тейшейра даде възможност на Айб за удар, но топката премина покрай дясната греда на Олейник.

Последваха още няколко опасни атаки, при които защитниците на "Екзитър" блокираха удари на играчите на "Ливърпул", преди в 74-ата минута влезлия като резерва шест минути по-рано Шей Оджо да направи 2:0. Той получи пространство от пазещия го бранител на границата на наказателното поле и с техничен фалцов удар с левия крак насочи топката в горния десен ъгъл на вратаря.

В 82-ата минута Тейшейра оформи крайния резултат. Бентеке беше оставен да пробие през центъра до наказателното поле, след което белгиецът се обърна и изведе Тейшейра зад защитата. Португалецът спокойно насочи топката извън обсега на Олейник.

В другия мач, който се игра тази вечер, "Тотнъм" победи "Лестър" като гост с 2:0 след попадения на Хьон-Мин Сон и Насер Шадли.