"Голдън стейт" взе безкомпромисна победа срещу големия си конкурент "Сан Антонио"

Къри отнове бе най-резултатен за своя тим, въпреки че получи почивка последната четвърт

Лидерът в Западната конференция на НБА "Голдън стейт уориърс" нанесе тежка загуба на съперника си за първото място в редовния сезон "Сан Антонио спърс".

Шампионите отнесоха със 120:90 втория в подреждането и така сложиха край на серията му от 13 поредни победи. "Воините" се затвърдиха на първата позиция и вече имат баланс 41-4, докато "шпорите" са с 38-7.

Тимът продължи и впечатляващата си серия от домакински победи в редовния сезон, която вече е над една календарна година.

"Голдън стейт" поведе от първата четвърт и не изпусна преднината си до края, а звездата на отбора Стеф Къри отново бе над всички и завърши с 37 точки, въпреки че не се появи в игра през последната част.

Къри отбеляза 6 тройки, завърши с 12 успешни стрелби от 20 опита, а междувременно стана и едва 26-ия играч в историята, отбелязал поне 1400 тройки в кариерата си.

Резервите Шон Ливингстън и Брендън Ръш добавиха по 13 точки за шампионите, а центърът Морис Спейтс завърши с 12. За "Сан Антонио", който бе без контузения си капитан Тим Дънкан, с двуцифрен актив се отчетоха едва трима играчи. Кауай Ленард отбеляза 16 точки, а Дейвид Уест и резервата Бобан Марянович реализираха по 12.

"Знаехме, че е просто още един мач от редовния сезон, но около двубоя все пак се вдигна шум. Всеки път, когато имаме възможност да покажем кои сме и да направим поредна стъпка нагоре, се говори за това. Не винаги беше така. Това е следствие на това, че вече известно време играем заедно и знаем как да се подготвим психически за подобни вечери", коментира Къри след срещата.

Днешната победа идва седмица, след като "Голдън стейт" разби с 34 точки разлика миналогодишния финалист "Кливлънд кавалиърс".