Тодор Неделев се завърна в "Ботев" с гол при загуба от "Висла"

Неделев изигра първи мач, откакто се завърна в "Ботев" под наем от "Майнц"

© WWW.BOTEVPLOVDIV.BG

Ботев" (Пловдив) загуби с 1:3 от "Висла" (Краков) във втората си контрола от подготвителния лагер. Единственото попадение за българския отбор отбеляза Тодор Неделев, който направи повторен дебют с жълто-черната фланелка.

Крилото записа първи мач, откакто се завърна в родния си клуб под наем от "Майнц".

Неделев започна като титуляр и откри резултата в 21-ата минута. 22-годишният футболист се разписа с глава отблизо след бърза атака и отлично центриране отляво на Рахави Кифуети.

"Висла" изравни минута преди края на първото полувреме. Kристоф Мацински отправи не особено силен удар с левия крак извън наказателното поле, но вратарят Виктор Голас не реагира добре и позволи топката да влезе в близкия му ъгъл.

На почивката треньорът на "Ботев" Николай Костов предприе четири промени. Вместо Виктор Голас се появи Валентин Галев, Радослав Терзиев зае мястото на Кристиан Димитров, Серкан Юсеин - на Милен Гамаков, а Неделев бе заменен от Наско Милев.

Половин час преди края бяха извършени още шест промени. На терена се появиха Филип Филипов, Божидар Васев, Емил Камберов, Лазар Марин, Рангел Игнатов и Алекс Колев вместо Йордан Христов, Мариян Огнянов, Игор Ощипко, Лъчезар Балтанов, Рахави Куфиети и Грегъри Нелсън.

Множеството промени разстроиха компактната игра на "Ботев" и пловдивчани допуснаха две попадения в края. И двете бяха дело на Павел Брожек, който се разписа в 77-ата и 87-ата минута