"Манчестър юнайтед" е на осминафинал на ФА Къп след победа над "Дарби каунти"

"Червените дяволи" отново не впечатлиха с представянето си

Манчестър юнайтед" стана първият отбор, класирал се за осминафиналите на ФА Къп, след като победи с 3:1 като гост "Дарби каунти".

"Червените дяволи" поведоха с ранен гол на Уейн Рууни, но домакините изравниха преди почивката чрез Джордж Торн. Превъзходството на играчите на Луис ван Гаал все пак си каза думата и те стигнаха до успеха с попадение на Дейли Блинд и Хуан Мата през втората част.

Гостите започнаха много активно мача и още в третата Антони Марсиал се озова на добра позиция, но стреля над вратата. "Дарби" пък отговори с далечен изстрел на Кристи, който обаче не затрудни Давид де Хеа.

В 16-ата минута при втората си по-добра атака "червените дяволи" откриха резултата. Уейн Рууни получи в ъгъла на границата на наказателното поле и с красив удар прати топката в мрежата. В ситуацията обаче останаха съмнения за засада на нападателя, която така или иначе не бе отсъдена от съдията.

В 37-ата минута "овните" стигнаха до изравняване на резултата. Джордж Торн получи прекрасен извеждащ пас, напредна зад защитата и хладнокръвно реализира за 1:1. "Юнайтед" се опита да си върне преднината още преди почивката, но не успяха да го направят.

Второто полувреме започна с шанс за "овните" и в 52-ата минута Блекман стреля нелошо, но над вратата. Постепенно гостите си върнаха инциативата и в 57-ата минута Хуан Мата направи непростим пропуск с глава отблизо. В 65-ата минута все пак логичното се случи и Джеси Лингард подаде прекрасен пас за Блинд в наказателното поле, а холандецът без забавяне засече топката във вратата.

В 84-ата минуга "червените дяволи" окончателно сложиха точка на спора, след като Марсиал получи на лявото крило, финтира защитник и подаде остро към Мата в пеналта. Испанецът нямаше право на грешка и хладнокръвно оформи крайния резултат.