"Арсенал" и "Сити" прескочиха четвъртия кръг за Купата на Англия

"Арсенал" се наложи с 2:1 срещу "Бърнли"

Носителят на Купата на Англия "Арсенал" се класира за осминафиналите в надпреварата. Лондончани победиха с 2:1 "Бърнли" у дома.

С четвъртия кръг се справи и "Манчестър сити". "Гражданите" се развихриха за 4:0 срещу борещия се за оставане във Висшата лига "Астън вила".

На "Емиратс" гостите имаха възможност да поведат в 11-ата минута след грешка в защитата на съперника им. Оспина обаче спаси вратата си след удар на Андре Грей.

Седем по-късно Калъм Чембърс даде преднина на "Арсенал" с техничен фалцов удар в горния десен ъгъл на вратата на "Бърнли". Гостите изравниха в 30-ата минута чрез Сам Воукс, който засече с глава центриране от дясно.

"Арсенал" направи красива и успешна атака в 53-ата минута. След серия бързи подавания Алекс Окслейд-Чембърлейн получи вдясно и подаде на Алексис Санчес пред вратата. Чилиецът отблизо беше точен за 2:1.

До края домакините имаха възможности да увеличат преднината си, като най-чистата беше пред Тио Уолкът, но не се възползваха.

"Гражданите" победиха убедително "Астън вила" като гост

Калечи Ихеаначо вкара три гола за изразителната победа на "Манчестър сити" срещу "Астън вила". Другото попадение отбеляза Рахим Стърлинг.

Още в четвъртата минута след ъглов удар Фернандиньо стреля с глава, но ударът му беше спасен. Ихеаначо се оказа на правилното място и даде преднина на отбора си. Той удвои в 24-ата минута с удар от дузпа.

Ихеаначо постигна хеттрика си в 74-ата минута. Тогава при контраатака напредна на скорост и преодоля Гузан. Две по-късно Стърлинг вкара, като засече избита от вратаря на "Вила" топка.