"Челси" се класира на осминафинал, където го чака "Манчестър сити"

Оскар реши мача с хеттрик още преди почивката

Челси" се класира за осминафиналите на ФА Къп след убедителна победа с над "Милтън кийнс донс".

Наставникът на сините Гуус Хидинк заложи на най-доброто, с което разполагаше и това даде резултат.

В гостуването на лондончани се отличи Оскар, който вкара хеттрик през първата част, с който реши всичко в полза на своя тим.

Той откри резултата още в 15-ата минута, но само шест по-късно Дарън Потър изравни. Сините все пак си върнаха водачеството в 32-ата минута с нов гол на Оскар, а минути преди края на полувремето той оформи своя хеттрик за 3:1.

След почивката гостите продължиха да доминират и не спряха да бележат. Еден Азар се разписа от дузпа в 55-ата минута и скоро след това асистира на влезлия като резерва Бертран Траоре за 5:1. Младият нападател от Буркина Фасо имаше нужда само от няколко минути, за да запише първия си гол за мъжкия тим на лондончани.

До края на срещата повече голове нямаше и така резултатът се запази и след последния съдийски сигнал.

Веднага след това бе теглен и жребият за следващата фаза, който отреди "Челси" да посрещне "Манчестър сити". Защитаващият титлата си "Арсенал" пък ще е домакин на "Хъл сити".

Останалите двойки са "Тотнъм" - "Кристал палас", "Манчестър юнайтед" - "Шроусбъри", "Уотфорд" - "Лийдс", "Борнемут" - "Евертън", "Блекбърн" - "Уест хем"/"Ливърпул" и "Рединг" - "Уест бромич"/"Питърбро".