"Милан" спечели градското дерби и задълбочи кризата на "Интер"

"Росонерите" се приближиха на две точки от челната петица

Милан" спечели с категоричното 3:0 градското дерби с "Интер" от 22-ия кръг на Серия А и така още повече задълбочи кризата на вечния си съперник.

Головете за успеха вкараха Алекс, Карлос Бака и Мбайе Нианг, но двубоят можеше да се развие по съвсем различен начин, ако при резултат 1:0, Мауро Икарди бе отбелязал дузпа, отсъдена за "нерадзурите".

Играчите на Роберто Манчини се смъкнаха на четвърта позиция и вече са на девет точки от лидера "Наполи". През седмицата те записаха и тежка загуба от "Ювентус" с 0:3 за Купата на Италия и така на практика вече губят битката за два трофея.

"Милан" и техният наставник Синиша Михайлович пък могат да си поемат въздух, след като вече са само на две точки от петия "Рома".

В състава на двата тима личаха имената на 16-годишния страж на "росонерите" Джанлуиджи Донарума и новопривлечения в "Интер" бразилцец Едер.

Алекс откри резултата в 35-ата минута, след като засече с глава центриране на Кейсуке Хонда. Първото полувреме приключи при този резултат, а след почивката нещата се развиваха на пръв поглед добре за символичните гости "Интер".

"Нерадзурите" получиха правото да изпълнят дузпа в 70-ата минута, но голмайсторът на тима Мауро Икарди уцели дясната греда. Този негов пропуск бе наказан жестоко, след като само три минути Карлос Бака вкара второ попадение за "Милан" след хубава асистенция на Мбайе Нианг.

Самият Нианг уби интригата в мача в 77-ата минута, когато при добавка вкара за 3:0. Победата можеше да стане и разгромна, но в 82-ата минута Самир Ханданович се намеси блестящо след удар отблизо на влезлия като резерва Марио Балотели.