България победи Унгария в мача от "Фед къп"

Цветана Пиронкова даде само два гейма на Река-Лука Яни

© Twitter Pironkova

България победи Унгария в мача от група I в зона Европа/Африка на "Фед Къп". Успехът беше гарантиран, след като Елица Костова и Цветана Пиронкова спечелиха срещите си на сингъл.

Най-напред Костова се наложи със 7:5, 6:2 срещу Далма Галфи за 89 минути. Българката направи решителен пробив за 6:5 в първия сет и това ѝ откри пътя към успеха.

Във втория след 2:2 Костова спечели четири поредни гейма и приключи двубоя. Тя използва шест от 12-те си възможности за пробив в срещата.

След това Пиронкова беше по-убедителна. Пловдивчанката спечели с 6:1, 6:1 срещу Река-Лука Яни за 60 минути. Българката игра силно и стигна до победата след седем пробива.

В мача на двойки Диа Евтимова и Изабелла Шиникова загубиха с 3:6, 1:6 от Галфи и Фани Щолар.

В другия мач от групата Белгия се наложи с 3:0 срещу Латвия. В четвъртък българският отбор ще играе с Латвия, а в петък среща Белгия.

Победителят в групата се класира за полуфиналите, а класиралият се на последно място ще играе бараж за оставане.

Унгария - България 1:2
Далма Галфи - Елица Костова - 5:7, 2:6
Река-Лука Яни - Цветана Пиронкова - 1:6, 1:6
Далма Галфи/Фани Щолар - Диа Евтимова/Изабелла Шиникова - 6:3, 6:1