"Наполи" остава на върха, "Ювентус" с 13-а поредна победа

Неаполитанци продължават преследването с "бианконерите" на върха

Наполи" отново задържа първото място в Серия А, след като постигна победа с 2&0 като гост на "Лацио".

В същото време "Ювентус" продължава да диша във врата на лидера, след като записа 13-ия си пореден успех в първенството след 1:0 при домакинството си на "Дженоа".

Неаполитанци събраха 53 точки, докато "бианконерите" имат две по-малко, а третият в подреждането "Фиорентина" е с 48 точки.

"Наполи" си осигуриха комфортна преднина още в средата на първото полувреме, когато вкараха две попадения в рамките на три минути. В 24-ата Гонсало Игауин получи топката в наказателното, пусна я наляво към Хосе Кайехон, който веднага му я върна и аржентинецът от непосредствена близост нямаше проблеми да открие резултата.

Три минути по-късно защитата на "Лацио" проспа пас на Инсинье към Кайехон, който прехвърли вратаря от границата на наказателното поле и удвои за своя тим. След почивката "орлите" бяха по-активни и стигнаха до няколко добри ситуации, но Мирослав Клозе и Маурицио направиха пропуски.

"Ювентус" пък стигна до успеха си в Торино след автогол на Себастиан де Майо в 30-ата минута. Футболистът на "Дженоа" засече топката в собствената си врата при опит да я изчисти след остро подаване на Хуан Куадрадо успоредно на голлинията.

През второто полувреме липсваха чисти голови положения, като единствената добра ситуация бе пред вратата на гостите, но удар на Симеоне Дзадза бе блестящо спасен от вратаря Матиа Перин. Дзадза обаче успя да си изкара директен червен картон в първата минута на добавеното време.