България загуби от Белгия за "Фед къп" и остава в групата си

Цветана Пиронкова загуби с 4:6, 2:6 от Алисън ван Ойтванк

© Twitter Pironkova

България загуби мача си с Белгия от първа група на зона Европа/Африка във "Фед къп". Елица Костова и Цветана Пиронкова допуснаха поражения в двубоите си на сингъл.

С това Белгия се класира за полуфиналите и продължава опита си да се качи в горната група. Българският отбор, който победи Унгария и Латвия, запазва мястото си в първа група на зона Европа/Африка.

В Ейлат решителният спор за първото място започна със срещата между Костова и Исалин Бонавентюр. Белгийката се наложи с 6:3, 3:6, 6:3 за 99 минути.

За водещата българска тениситка Пиронкова остана отговорността да спечели срещу 43-ата в света Алисън ван Ойтванк. Пловдивчанката обаче загуби с 4:6, 2:6.

Ван Ойтванк направи серия от четири поредни гейма, за да поведе с 5:2 в първия сет. Пиронкова намали до 4:5, но след това белгийката приключи сета.

С нови два пробива Ван Ойтванк поведе с 3:0 във втория сет. Пиронкова върна единия пробив и намали до 2:3. Това обаче се оказа всичко, до което българката стигна в сета и мача.