"Лестър" поведе с шест точки след убедителна победа над "Сити" на "Етихад"

Роберт Хут вкара два гола във вратата на "Сити"

Лидерът във Висшата лига "Лестър" спечели убедителна победа с 3:1 при гостуването на най-близкия преследвач "Манчестър сити" и поведе с шест точки на върха.

С два гола на централния защитник Роберт Хут и блестящо попадение на Рияд Марез "лисиците" взеха аванс от три гола след 60 минути игра на "Етихад". Серхо Агуеро намали в 87-ата минута, но "Сити" нямаше шанс за нещо повече в малкото оставащо време.

Отборът на Клаудио Раниери спечели 15-а победа през сезона и събра 53 точки след 25 кръга. "Сити" е на второ място, но може да бъде изместен от "Тотнъм" и "Арсенал", които имат по 45 точки. В този кръг на двата лондонски тима предстоят съответно домакинство на "Уотфорд" и гостуване на "Борнемут".

С обичайната си тактика да играе прибрано и организирано в защита, да контраатакува мълниеносно и да използва ефективно статичните положения "Лестър" надигра по безапелационен начин главния фаворит за титлата.

Марез вкара гол и направи асистенция за успеха на "Лестър"

Гостите откриха резултата още в третата минута. Марез проби вдясно от наказателното поле и беше фаулиран близо до аутлинията. Алжирецът изпълни свободния удар и намери на границата на вратарското поле Хут, чийто удар рикошира в Мартин Демикелис и направи безпомощен Джо Харт.

Само пет минути по-късно Джейми Варди се измъкна зад защитата след близо 50-метров пас по въздуха. Голмайсторът на Висшата лига овладя и стреля, но Джо Харт беше скъсил добре разстоянието и блокира удара.

В 11-ата минута "лисиците" отново отнеха топката в своята половина, а Марез бързо проби до наказателното поле и изведе вляво от вратата Дани Дринкуотър. Полузащитникът обаче трябваше да стреля от малък ъгъл и Харт спаси.

"Сити" имаше нужда от 15 минути, за да се отърси от силното начало на съперника и да създаде първа опасност пред Каспер Шмайхел. Давид Силва премина покрай трима противникови играчи в наказателното поле и отправи техничен удар към далечния ъгъл, но Уес Морган отклони топката, въпреки че корнер не беше отсъден.

В 32-ата минута Агуеро отправи точен диагонален удар с десния крак, но той не беше достатъчно силен и точен, за да затрудни Шмайхел. С това се изчерпаха и всички опасни ситуации, които "гражданите" създадоха през първата част, въпреки че владееха топката над 70% от времето.

"Лестър" започна ударно и второто полувреме. В 48-ата минута "лисиците" отново отнеха топката в своята половина и хванаха неподготвена отбраната на "Манчестър сити". Нголо Канте се пребори със Сабалета и намери Марез, който технично преодоля Николас Отамнди, след това финтира Демикелис и с мощен удар прати топката в близкия ъгъл.

Мануел Пелегрини опита да промени играта на своя отбор с включването на Келечи Ихеаначо вместо Фабиан Делф и Фернандо вместо Яя Тур в 52-ата минута.

"Лестър" обаче бързо нанесе трети удар. В 60-ата минута Кристиан Фухс центрира от корнер, а Хут надскочи Демикелис и с глава насочи топката във вратата.

Третото попадение напълно разби и без това нубедителната игра на "Сити", а малко по-късно Варди имаше шанс да вкара четвърти гол, но не успя да преодолее Харт, останал очи в очи с него.

В 87-ата минута дебютантът във Висшата лига Берсант Селина, който замени Давид Силва десет минути по-рано, достави перфектно центриране от десния фланг, което Агуеро с глава превърна в гол. В ситуацията останаха съмнения за засада на аржентинеца.

В оставащите минути от редовното време и четирите добавени "Сити" още няколко пъти създаде напрежение пред Шмайхел, но не стигна до второ попадение.