"Тотнъм" излезе втори, "Ливърпул" изпусна победата срещу "Съндърланд"

Киърън Трипиър вкара победния гол за "Тотнъм"

Тотнъм" излезе на второ място във Висшата лига след трудна домакинска победа срещу "Уотфорд" с 1:0, а "Ливърпул" допусна два гола в последните осем минути и изпусна трите точки срещу "Съндърланд" след равенство 2:2.

Въпреки че спечелиха минимално, "шпорите" изиграха много солиден мач, в който доминираха през цялото време, но направиха доста пропуски пред вратата на най-добре представящия се новак е елита.

Намиращият се в страхотна форма Деле Али остана на пейката, тъй като имаше заболяване. Той обаче се появи в 61-ата минута и само три по-късно остави отпечатък върху двубоя. Али получи топката на скорост по левия фланг, напредна и центрира успоредно на голлинията. Киърън Трипиър се включи на далечната греда и прати топката на празна врата.

"Тотнъм" събра 48 точки и изпревари с една "Манчестър сити", който в първия мач от 25-ия кръг загуби с 1:3 у дома от "Лестър". "Лисиците" са първи с 53 точки, а "Арсенал" е четвърти с мач по-малко и 45 точки.

"Тотнъм" продължава възхода си във Висшата лига

В същото време "Ливърпул" продължиха да се отдалечават от мечтата за топ 4, а мениджърът им Юрген Клоп пропусна мача, след като днес беше приет в болница със съмнения за апендицит.

"Ливърпул" вкара две попадение след почивката, след като през първата част не намери идея как да се справи с плътно прибраната отбрана на "черните котки". Гостите пък реално не застрашиха Симон Миньоле в продължение на 75-минути.

Когато обаче "Съндърланд" притисна своя съперник в търсене на обрат, белгийският вратар и защитниците пред него се провалиха в опита си да удържат аванса на червените.

Символично слабата игра на "Ливърпул" в последния четвърт час съвпадна с напускането на част от зрителите на стадион "Анфийлд" в знак на протест срещу повишението в цените на билетите за домакинските мачове.

Дефоу донесе точка на "черните котки" с гол в 89-ата минута

През първото полувреме "Ливърпул" владееше топката в 81% от времето, но това не водеше до много положения пред Вито Маноне.

За кошмар на домакините Деян Ловрен напусна с травма в 12-ата минута, а малко преди почивката и Джо Алън се присъедини към дългия списък с контузени играчи.

Две добри ситуации все пак се откриха пред Алберто Морено. В 20-ата минута левият бек беше изведен вляво от вратата от Адам Лалана и стреля силно, но вратарят на "Съндърланд" изби в корнер.

В 45-ата минута отново той се озова на върха на атаката след центриране на Лалана, но от границата на вратарското поле отправи много неточен удар с глава.

В началото на второто полувреме "Ливърпул" започна да атакува малко по-добре и в 58-ата минута Фирмино откри резултата. Джеймс Милнър направи страхотно центриране от левия фланг и бразилецът се разписа с глава.

Фирмино се отличи с гол и асистенция, но и това не се оказа достатъчно за победата

В 70-ата минута Лалана успокои домакините с второ попадение. Фирмино направи отличен проби от лявото крило, проби до вратарското поле и върна съобразително към англичанина, който овладя спокойно и вкара на празна врата.

"Съндърланд" натисна в опит да се върне в мача и защитата на "Ливърпул" се оказа неподготвена за това. В 82-ата минута Адам Джонсън стреля от свободен удар ниско в близкия ъгъл, но Миньоле не се намеси добре и позволи топката да попадне в мрежата.

"Ливърпул" не успя да изнесе играта по-напред и продължи да се отбранява. Минута преди края на редовното време Джърмейн Дефоу получи от Уахби Хазри в наказателното поле с гръб към вратата, освободи си позиция за стрелба покрай Мамаду Сако и със силен удар не остави шансове на Миньоле.

С тази точка "Ливърпул" събра 35 точки и падна на осмото място в класирането, след като беше изпреварен по голова разлика от "Евертън". "Карамелите" разбиха "Стоук сити" с 3:0 като гост. "Грънчарите" са 11-и с 33 точки, а "черните котки" - предпоследни с 20.