"Интер" стигна до равенство срещу последния "Верона" след голово шоу

Двата тима не успяха да излъчат победител

Интер" стигна до драматично равенство 3:3 при гостуването си на "Верона", въпреки че половин час преди края на двубоя от 24-тия кръг на Серия А изоставаше с два гола.

Спечелената точка обаче едва ли се е усладила на Роберто Манчини и възпитаниците му, които имат само един успех в последните си седем шампионатни мача.

"Нерадзурите" са на четвърто място в класирането с 45 точки, но вече изостават на осем от лидера "Наполи, който е и с мач по-малко. "Верона" остава на дъното на подреждането с едва 15 точки.

Гостите от Милано започнаха силно и поведоха още в осмата минута. Марсело Брозович центрира от корнер, а Жейсон Мурийо надскочи защитата и с глава откри резултата. Играчите на "Верона" обаче не се стреснаха и бързо стигаха до обрат.

В 13-ата минута след центриране от корнер Филип Хеландер с глава възстанови равенството, а три минути след това при ново статично положение, този път от фаул, топката бе центрирана в пеналта и Ерос Пизано също вкара за 2:1.

Това подейства като шамар за "Интер" и той не успя да създаде нищо интересно до почивката. След подновяването на играта гостите започнаха по-уверено, но ентусиазмът им беше попарен от трети гол. Лука Мароне центрира от корнер, а Артур Йоница с глава простреля вратата на Самир Ханданович.

Този път обаче "нерадзурите" реагираха бързо и в 61-та минута след хубава контра Иван Перишич напредна по крилото и с прекрасен пас изведе Мауро Икарди, който хладнокръвно реализира за 3:2. Това вдъхна увереност на тима и в 78-ата минута резултатът беше изравнен. Паласио напредна отдясно и центрира в наказателното поле, където Икарди се размина с топката, но тя стигна до Иван Перишич, който я насочи във вратата за крайното 3:3.