"Наполи" и "Ювентус" продължиха борбата за титлата с трудни победи

Гонсало Игуаин вече има 24 гола в 24 мача от началото на първенството

Фаворитите за титлата в Серия А - "Наполи" и "Ювентус" продължиха преследването, след като записаха победи съответно с 1:0 и 2:0 срещу двама от новаците в мачове от 24-ия кръг.

Лидерът от Неапол все пак задържа първото си място и продължава да води с две точки пред шампиона, който е в серия от 14 поредни победи.

"Наполи" се затрудни много при домакинството си на новака "Карпи", но десет минути след началото на второто полувреме Рафаело Бианко получи втори жълт карто и остави гостите с човек по-малко.

Девет минути по-късно Калиду Кулибали бе съборен в наказателното поле на "Карпи" след центриране от корнер и съдията показа бялата точка. Зад топката застана Гонсало Игуаин, който не сгреши и вкара. Това бе 24-о попадение в 24 мача за аржентинеца от началото на първенството и то се оказа достатъчно за победата.

"Ювентус" също се затрудни срещу друг новак - "Фрозиноне", но все пак стигна до успех с 2:0 като гост. Първото попадение в двубоя дойде чак в 73-ата минута, когато защитата на домакините проспа подаване на Алекс Сандро отляво и Хуан Куадрадо засече необезпокояван топката в мрежата.

В първата минута на продължението Пауло Дибала оформи крайния резултат. Алваро Мората напредна през центъра и подаде вдясно към аржентинеца и той с плътен диагонален изстрел не остави шансове на Никола Леали.

Българският нападател на "Фрозиноне" Александър Тонев започна срещата като титуляр и остана на терена през всичките 90 минути, но не се отличи с нищо интересно.